Cep Telefonu Faturasından Tasarruf Etmenin 3 Yöntemi

Eskiden sadece konuşmak ya da mesajlaşmak için cep telefonu kullanıyorduk ama şimdi elimizin altında her an bankaya dönüşebilen, internetle her işimizi yapmamızı sağlayan bir cihaz var. Peki fatura? Kontrolsüz kullanınca cep telefonu da yüklü faturalarla bütçeyi zorluyor.
Cep Telefonu Faturasından Tasarruf Etmenin 3 Yöntemi

Cep telefonu faturaları artık hayatımızın bir gerçeği haline geldi. Faturayı ödeyememe sorunuyla karşılaştığımızda ise iletişim kanallarımızdan birinden mahrum kalmış oluyoruz ve bunu hiçbirimiz istemeyiz. O halde tasarruf ederek fatura tutarını ödeme gücümüzün yeteceği bir rakama indirmeliyiz...

Bunun yolları ise aslında çok basit: 

1-      GSM Firmalarını karşılaştırın

Belki bundan birkaç yıl öncesine kadar GSM operatörlerinin çekim gücü ile ilgili büyük farklar vardı. Fakat şu an aralık azalmış durumda. Sizin kullanımınıza; A operatörü 80 lira, B operatörü ise 50 lira diyorsa, maddi gücünüzü zorlamanıza gerek yok. Paranız cebinizde kalsın.

2-      Tarifeleri karşılaştırın

 Telefon hattını başka bir operatöre taşımakla ilgili endişeleriniz varsa çözümü çok da uzakta aramayın. Tarife değişikliği de faturaların düşmesinde size yardımcı olacaktır. SMS kullanmıyorsanız, daha az SMS hakkı olan bir tarife seçin. Eğer paket harcamalarınız internette gerçekleşiyorsa, internet paketi daha kapsamlı bir tarife seçin. Harcamadığınız sms ve konuşma için ücret ödemek yerine kesenize ve harcamanıza uygun bir tarifeye geçin.

3-      Wifi nimetinden faydalanın

Son yıllarda telefon faturalarının yüksek gelmesinin en önemli sebeplerinden birisi internet kullanımı. Sosyal ağlar, videolar derken çoğumuz internet paketini tüketip ekstra kullanıma başlıyor. Bu da her mb her gb ile birlikte faturanın artmasına sebep oluyor. Bu nedenle izleyeceğiniz videoları wifi varken indirmeniz, müzik uygulamalarında şarkıları internetsiz ortam için kaydetmeniz ve sosyal ağlarda olan gezinmelerinizi de wifi olan alanlarda yapmanızda cebiniz için fayda var.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol