Buzdolabının Daha Az Elektrik Tüketmesini Sağlayacak 7 Taktik

Buzdolabı gün boyu açık olduğu için en çok elektrik tüketen beyaz eşyalardan biri. Buzdolabının elektrik faturasındaki yükünü azaltmak istiyorsanız mutlaka bunları uygulayın.
1
BUZDOLABININ KONUMU

Buzdolabını fırınlardan, radyatörden ve cam kenarından uzak bir köşeye yerleştirin. Buzdolabı soğumaya çalıştıkça daha fazla elektrik kullandığından dolayı soğuk bir konumda olması avantaj sağlayacaktır.

2
BUZDOLABI DUVAR MESAFESİ

Buzdolabı ile duvar arasında en az 10 cm mesafe olmalı. Buzdolabı havayı ne kadar rahat sirküle edebilirse ısıyı da o şekilde rahat dağıtabilir.

3
GENİŞLİK

Geniş buzdolabı daha fazla enerji tüketeceğinden dolayı ihtiyacınızı iyi hesaplayıp ona göre bir buzdolabı almaya dikkat edin.

4
SICAK YEMEKLER
5
KAPININ AÇIK KALMASI

Hepimizin iyi bildiği şeylerden birisi de kapısı uzun süre açık tutulduğunda buzdolapları; ısı dengesini sağlamak için daha fazla enerji harcıyor. O nedenle dolabın kapısını açmadan önce ne alacağımıza karar vermekte fayda var.

 

6
AMBALAJLAR

Buzdolabına koyacağınız ürünleri olabildiğince az ambalajlı hale getirmeye çalışın. Ambalaj kalınlaştıkça dolabın ısı dengesi için harcadığı enerji de artıyor.

7
BUZDOLABI SINIFI

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki buzdolabı teknolojisi gelişti. Kaliteli bir buzdolabı ona harcadığımız parayı kısa sürede  amorti edecek boyutta tasarruf edebilir hale geldi.Yüksek sınıf buzdolapları enerji tüketimini azaltma konusunda diğerlerinden daha başarılı.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol