Bir Günü Para Harcamadan Nasıl Geçiririm?

İyi vakit geçirmek, kendimize vakit ayırmak istiyoruz ve böyle zamanlarda genellikle çok para harcıyoruz. Oysa, para harcamadan da iyi vakit geçirebiliriz.
 Bir Günü Para Harcamadan Nasıl Geçiririm?

Sosyal aktivitelerde bulunmak, gezmek, eğlenmek hakkımız ama öyle bir zaman geliyor ki, parasal anlamda sıkışık durumda oluyoruz. Belki borcumuz var veya bir hedef için para biriktirme sürecindeyiz ve çok para harcamak istemiyoruz. Böyle durumlarda kendimizi nasıl oyalayabiliriz?

Youtube İle Zenginleşin

Youtube bir derya deniz. Sadece komik videolar değil, faydalı içerikler de var. Belgeseller, müzik zevkinize göre keşfedeceğiniz yeni sanatçılar, bakış açışını değiştirecek konuşmacılar, birçok konuda fikir verecek kendin yap projeleri…

Doğru aramalarla saatler geçirebileceğiniz bedava bir alan…

Evinizi Düzenleyin

Evinizdeki dağınıklıktan kurtulun. Düzensizlik tüm hayatınızı etkileyebilir. Mesela gardrobunuz düzensizse, gerçekten neye ihtiyacınız olup olmadığını kestirmekte zorlanabilir ve anlamsız alışverişlere sürüklenebilirsiniz. Bu düzenleme sırasında belki de ne çok gereksiz eşyaya sahip olduğunuzu keşfedebilir, bunları satışa çıkarıp paraya dönüştürebilirsiniz.

Yeni Tarifler Yaratın

Buzdolabındaki malzemelerden yeni tarifler deneyebilirsiniz. Burada yaratıcılığınızı kullanabilir ya da internetten tariflerler araştırabilirsiniz. Araştırma yolunu seçerseniz belki ilerisi için de, hesaplı ve lezzetli tarifler gözünüze çarpar. Tarif listenizi genişletmeye var mısınız?

Bakıma Vakit Ayırın

Manikür-pedikür, cilt bakımı, saç bakımı yapabilir, farklı saç modelleri ve makyaj teknikleri deneyebilirsiniz. Tüm bunlar sizi hem güzelleştirirken hem saatlerce oyalayacak.  Evde uygulayabileceğiniz 5 doğal peeling tarifi size bu konuda yardımcı olabilir.  

Gelecek Planları Yapın

Kendinize bir hedef belirleyip bunu başarmak için plan çizebilirsiniz. Hedefiniz doğrultusunda atacağınız adımları tek tek düşünüp olmak istediğiniz yere kendinizi yaklaştırabilirsiniz.

Dinlenin

Hayatın koşuşturması içinde dinlenmek güzel olmaz mıydı? Bazen hiç bir şeyden yapmak bile lüks haline geliyor. Dinlenmek için vakit ayırmak, para harcamadan kendimiz için yapabileceğimiz en güzel şeylerden biri. Ayaklarınızı uzatın, hem bedeninizi hem zihninizi dinlendirin.

İlişkilerinizi Güçlendirin

Uzun zamandır konuşmadığınız, vakit ayıramadığınız sevdiklerinizle iletişime geçin. Belki evinize bir kahveye davet edebilir, hiç değilse tek tek arayarak haber alabilirsiniz.

Yürüyüş Yapın

Takın kulağınıza müziği çıkın dışarı ve yürümeye başlayın. Yürümek tahmin edeceğiniz gibi sağlığınız için önemli olduğu kadar, salgıladığınız endorfin hormonuyla mutluluk da getiriyor. Üstelik farklı rotalar belirleyerek, etrafınızda daha önce hiç farketmediğiniz yerler keşfedebilirsiniz.

Resim

Çeyrek Altın Hesabını Duydunuz Mu?

İnternette geleneksel birikimcilerin en çok merak ettiği konulardan birisi; çeyrek altın alarak birikim yapılabiliyor mu? Hemen söyleyelim; evet. Senin Bankan’da çeyrek altın olarak birikim yapabileceğiniz bir hesap türü var. Çeyrek altınla biriktirme hakkında detaylı bilgi ve kolayca hesap açmak için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol