Bebeğinizin Kıyafet Masraflarını Azaltın

Çocuk dünyaya geldikten sonra masraflarınız da doğru orantılı olarak yükseliyor. Çocuğunuza harcayacağınız bu kıyafetleri ucuza getirmeniz mümkün. Peki ama nasıl? Çocuklara ucuz ve ücretsiz kıyafet alma yollarına gelin hep birlikte bakalım.
Bebeğinizin Kıyafet Masraflarını Azaltın

Alışveriş Delisi Olmayın

Evet alışveriş yapmak çok zevkli olabilir ama bunun önüne geçmezseniz bu çok tehlikeli oluyor. Özellikle modada çocuk kıyafetleri sıklıkla yenileniyor ve daha cazip gösteriliyor. Bunun önüne geçmek yine sizin elinizde.Çocuğunuzun elbelette kıyafet ihtiyacı olacaktır ve siz onu en güzel şekilde giydirmek isteyeceksinizdir ama her vitrinde ya da internet sitesinde gördüğünüz 'ay çok tatlıııı' dedirten kıyafeti almanıza gerek yok.  Daha mutlu hayatın kıyafetle değil deneyimle olduğunu anlamalısınız. 

Özel Günlere Dikkat

1. ay partileri, dişi çıktı partisi, yürüme partisi gibi yeni yeni kutlama türleri belirdi. Bu kutlamaların her biri aslında yeni bir masraf demek. Bu kutlamalarda çocuklara her daim yeni kıyafetler alınıyor. Her türlü olayı büyük etkinliklerle kutlamak gerçekten gerekli mi yoksa aile arası samimi bir şey yeterli mi sorusu bir yana, yeni kıyafetler yerine başkasından da ödünç alabiliceğinizi unutmayın. Ödünç aldığınız kıyafeti düzgün kullandığınız zaman hiçbir sorun olmayacak ve siz istediğiniz partiyi yapabiliceksiniz.

Hediyeleri Siz Seçin

Minik ve tatlı yavrunuzu ziyarete gelen herkes mutlaka bir hediyeyle gelecektir. Çok samimi olduklarınıza 'eğer bir şey alacaksan, şunu alman daha çok işime yarar' diyerek yönlendirebilirsiniz. Özellikle samimi dostlar, anneanneler, babaanneler, dedeler, teyzeler, halalar ,dayılar, amcalar sevgilerini göstermek için sıklıkla hediye almak isteyeceklerdir.  Samimiyetlerine dayanarak, küçük gelecek ya da büyük gelecek kıyafetler almaları yerine onlara ihtiyaçlarınızdan bahsedebilirsiniz.

Kıyafetleri Atmayın

Öncelikle çocuğunuz aldığınız kıyafeti atmamanız ve temiz kullanmanız gerekiyor. 2 ay önce giyilen kıyafet 2 ay sonra çocuğunuza olmayabilir. Hele ki daha küçük yaşlarda hızlı büyeyen çocuklara neredeyse kıyafet dayanmıyor. Bunun önüne geçebilmek için son zamanlarda ortaya çıkan ve ebeveynler tarafından tercih edilen bir yöntem var. O da değiş - tokuş. Size çocuğunuz için kıyafet veriliyor, siz de çocuğunuzun kıyafetini saklayarak bir diğer çocuğa veriyorsunuz. Yani çok yüksek miktarda para harcamadan çocuğunuza yeni kıyafetler alabilirsiniz. Aynı zamanda kıyafetleri satmayı da deneyebilirsiniz.

Resim

Birikimlerimiz İçin Faiz İçermeyen Bir Yatırım Yöntemi Var Mı?

Kişisel finansın en önemli aşamalarından birisi birikim yapmak. Sonraki adım ise birikimleri bir yatırımla değerlendirmek. Faizsiz bir yatırım aracı ile birikiminizi yatırıma dönüştürmek isterseniz katılma hesaplarını inceleyebilirsiniz. EFT ücreti olmadan, hesap işletim ücreti olmadan faizsiz bankacılıktan faydalanmak isteyenler ise Senin Bankan’dan birkaç kolay adımda hesap sahibi olabilirler. Daha fazla bilgi için tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol