Ayın ortasında internet paketini bitirenlerin mutlaka yapması gerekenler

Daha ay bitmeden telefonun internet paketini bitirmeye yaklaştıysanız, hemen durun ve bu önlemleri alın.
1
KONUM SORGULAYAN UYGULAMALAR

Farkında olmadığınız halde sizin konumunuzu sorgulayan uygulamaları kapatmalısınız. Hem güvenliğiniz hem de internet paketiniz için bunu alışkanlık haline getirin ve gerekmedikçe konum bilgisi paylaşmayın.

2
OTOMATİK GÜNCELLEMELERİ KAPATIN

Telefonunuzun elbette güncellenmeye ihtiyacı var, aynı şekilde uygulamaların da ama bunu yaparken wifi olan alanları tercih edin. Telefonu otomatik güncellemelerin her türlüsüne kapatın.

3
İNTERNET KULLANAN OYUNLAR

Oyun oynamak elbette güzel, kimseyle konuşmadan kendi başınıza vakit geçiriyorsunuz ama internet paketini en çok tüketen şeylerden birisi bu oyunlar. Paketin bitmesine yakın oyundan vazgeçmenize gerek yok, wifi olan yerlerde oynamaya devam.

4
İNTERNET KULLANMIYOR GİBİ GÖRÜNEN OYUNLAR

Metroda giderken bile oynanan oyunlar en çok sevdiklerimiz değil mi? Bu oyunların data kullanmasına da izin vermeyin çünkü oyun içinde çıkan reklamlar da internet paketinizin dostu değil. Bu oyunlar internetsiz de oynandığı için siz eğlencenize devam edebilirsiniz.

5
SOSYAL MEDYA UYGULAMALARI

Hemen en çok internet paketi harcayanı ile başlalım; instagram. Instagram 2 video ve 10 fotoğraf gösterdiği bir açılışta 3 mb internet harcıyor. Facebook da yüksek oranda harcama yapmaya neden olan bir uygulama. Video izlediğiniz zaman bu oran artıyor. Twitter ise yazı odaklı olmasından dolayı daha az internet harcıyor.

6
KOTA AŞINCA EK PAKET ALIN

Aslında en başta yapmanız gerekenlerden birisi internet tarifenizi internet harcamanıza göre ayarlamak. Eğer bu noktada iyi değilseniz, ek paketleri gözden geçirin. Tarife aşım ücretinden daha hesaplı olan  paketlerle daha uygun bir fiyata ay sonunu getirebilirsiniz.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol