Kasko yaptırmak gerekli mi?

Özlem Denizmen, çevresindeki kişilerin 'Kasko ya boşuna para veriyorsun' dediğini aktaran Şule Hanım'ın 'Kasko yaptırmak gerekli mi?' sorusunu yanıtladı.

Soru: Kasko yaptırmak gerekli mimu? Çevremdeki bazı kişiler "Boşuna para veriyorsun” diyor. Kaskoyu yaptırmak gerekli mi?
Mine

Cevap: Zorunlu Trafik Sigortası kaza halinde karşı tarafın zararını karşılar. Kasko ise aracın çalınması, kazaya karışması gibi hallerde karşı tarafı değil, sigorta yaptıranı korur. Yani kasko sizi, trafik sigortası üçüncü kişileri korur. O yüzden kasko yaptırmakta kesinlikle fayda var.

Kasko Nedir?  

Trafik sigortasının tamamlayıcısı rolünde olan kasko, günümüzde önem taşıyan güvence seçeneklerinin başında geli. Kasko, diğer zorunlu trafik sigortasının aksine gönüllülük esasına dayalı olan bir poliçe.

Kasko neleri karşılar?

Kasko, sigorta ettiren kişinin olası hasar durumları yaşaması durumunda aracına bağlı ortaya çıkan maddi zararlarını karşılar. Yanma, çalınma, hasara uğrama gibi tüm zararları bu poliçe kapsamında değerlendirilir. Ek teminatlarla genişletilmesi de mümkündür.

Trafik sigortası neden yüksek çıkar?“Trafik sigortası neden yüksek çıkar?” sorusunun birden fazla cevabı var. Araç sahibi olan herkesin yaptırması gereken zorunlu trafik sigortası ücretinin neye göre değiştiğini, neden yüksek çıktığını ve düşmesi için yapılması gerekenleri yazımızda bulabilirsiniz.

 

Konut sigortası yaptırırken nelere dikkat edilmeli?Sigorta Haftası’nda konut sigortası yaptırırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini sizler için derledik.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store