Çalışma masanızda mutlaka bulundurun

Yeterince su içmemek vücudu son derece olumsuz etkiliyor. Çalışma masanızda daima sürahi bulundurmaya özen gösterin ve bu işaretler varsa, su tüketiminizi mutlaka artırın.

1 7 BAŞ AĞRISI
BAŞ AĞRISI

Uzun çalışma saatlerinde baş ağrısı yaşıyorsanız, bunu yorgunluğa ve strese bağlıyor olabilirsiniz ancak, beslenme uzmanlarına göre baş ağrısının önemli bir nedeni de susuzluktan kaynaklanıyor. 

Hatta, baş dönmesinin nedeni bile, az su tüketimi olabilir. 'Ayağa birden kalkınca başım dönüyor' diyorsanız, daha fazla su içmeyi deneyin.

2 7 YAĞLANMA

Susuz kaldığınızda vücudunuz etkin bir şekilde toksinleri elimine edemez ve yağ hücrelerinin içinde saklar. Bunun yanında eğer vücut yeterli su ile toksinlerin güvenli bir şekilde atamıyor ise yağ hücresini serbest bırakmaz.

3 7 KOYU RENK İDRAR

Uzmanlar idrar renginin saydam veya hafif bulanık ama açık renk olması gerektiğini söylüyor. Eğer koyu sarı renkte idrarınız var ise siz kesinlikle yeterli miktarda su içmiyorsunuz demektir. Bu nedenle bir an önce su içmeye başlamalısınız. 

4 7 KABIZLIK

Barsak hareketinin yavaşlamasının birçok etmeni vardır. Bunlar içerisinde yeterli miktarda besin tüketmemek, hareketsiz yaşam, stres, posası yüksek besinlerin tüketilmemesi, genetik faktörler ve en önemlisi su içmemektir. Yeterli miktarda su içilmediğinde dışkı barsak içerisinde çok yavaş ilerler ve kabızlık meydana gelir.

5 7 YORGUNLUK

Su, vücut için adeta bir yakıttır ve vücudunuz için yetersiz su, yetersiz yakıt anlamına gelir. Enerjinizi düşük ve kendinizi yorgun hissetmeniz de bundan kaynaklanabilir.

6 7 MİDE HASTALIKLARI

Su ve alkali (kalsiyum ve magnezyum)  minerallerin eksikliği gastrit, ülser ve reflü gibi birçok sindirim sistemi problemine yol açıyor.

7 7 NE KADAR SU İÇMEK GEREKİR?

İçilmesi gereken su miktarı kişiden kişiye göre değişmektedir. Kişi kilosu başına 0,3 ml su içmesi durumunda yeterli su içtiği anlamına gelmektedir. Eğer yeterli miktarda su içmiyorsanız bir anda su içmeyi ciddi oranda arttırırsanız midenizin bulanması kaçınılmaz bir durumdur.Bunu yaşamamak için yavaş yavaş su içme miktarını arttırabilirsiniz. Çünkü bu durumda bir alışkanlıktır ve bir anda oturması mümkün değildir. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800