Bill&Melinda Gates Vakfı’ndan 300 Milyon Dolar Bağış

Bill & Melinda Gates Vakfı, koronavirüsle mücadele kapsamında 125 milyon dolar daha bağış yapacağını duyurdu. Böylece, vakfın koronavirüsle mücadele için yaptığı bağış tutarı 300 milyon doları geçti.

Dünyanın en zenginleri listesinin başlarında yer alan Microsoft'un Kurucusu Bill Gates ve eşi Melinda Gates, koronavirüsle mücadele kapsamında yaptıkları bağışlara bir yenisini daha ekledi.  Çift, koronavirüsle mücadele kapsamında vakıfları aracılığıyla 125 milyon dolar verdi. Böylece Gates çiftinin koronavirüs mücadelesine katkısı 300 milyon doları geçti. Gates çifti, 125 dolarlık bağışlarının koronavirüsün tespiti ve tedavisinde kullanılacağını açıkladı. 

125 milyon doların 50 milyonluk kısmı Gavi Aşı Birliği'ne, geri kalanı ise koronavirüsle mücadele eden çeşitli kurum ve kuruluşlara dağıtılacak.

Melinda Gates yaptığı açıklamada, "COVID-19'u yenmek için dünyanın büyük bilimden daha fazlasına ihtiyacı var." dedi. Gates, "Büyük bir insanlık ve insanların nerede yaşarlarsa yaşasın bu virüsü yenmelerine yardımcı olmalarına taahhüt etmek gerekiyor. Bu çaba bunu yapmamıza yardımcı olacaktır. Bugün kolektif kaynaklar ve beyin gücü vaat ettiğinde, nihayet tıpkı bu virüsün bize saldırdığı gibi, biz de ona küresel olarak saldırabileceğiz.'' diye ekledi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800