Ofiste tasarruf sağlayacak 7 ipucu

İşyerinde kar artırmak için satışları artırmak kadar tasarruf yapmak da önemli. Satış artırmak tamamen sizin elinizde değil ama tasarruf konusu elinizde… Kalite ve sisteminizden ödün vermenize gerek duymadan yapabileceğiniz 10 basit ve etkili tasarruf metodunu yazdık.

1 7 Ofis malzemeleri
Ofis malzemeleri

Kalem, defter, elektronik eşya… yalnızca ihtiyacınız olduğu zamanlarda, indirimlerden ve toplu olarak satın alın. İnternetten iyice araştırmadan ve fiyat karşılaştırması yapmadan almayın.

2 7 Tedarikçilerle Pazarlık

Tüm operasyonel giderlerinizi açın önünüze ve bakın nerelerden tasarruf edebilirsiniz. Tüm tedarikçilerinizle ya da hizmet aldığınız yerlerle görüşüp fiyatlarınız konusunda indirim isteyin. Gerekirse ve kullanacağınızdan eminseniz yıllık taahhüt vererek ek indirim de alabilirsiniz.

3 7 Enerji Tasarrufu

Öğle araları ya da iş çıkışında açık unutulan/bırakılan bilgisayarlar, lambalar, televizyonlar ay sonunda ciddi bir elektrik maliyeti olarak size geri döner. Kullanılmayan tüm elektronik cihazların kapatılmasını işyeri kuralı olarak belirleyin. Gerekli gördüklerinizi iş çıkışı fişten çekin. Ofisinizi yeni tutacaksanız, bol ışık alan bir ofis seçerek de elektrik maliyetinizi azaltabilirsiniz.

4 7 Yemek Masrafı

Aylık yemek masrafı şirketlere büyük bir yük oluşturuyor. Ancak bir taraftan çalışanlarınıza istedikleri yerde yeme imkanı sağlayarak motivasyonlarını arttırırken bir taraftan da tasarruf yapabilirsiniz. Çeşitli yemek kartlarını kullanarak devletin sağladığı vergi avantajlarından faydalanabilirsiniz.

5 7 İkinci El
İkinci El

Fotokopi makinesi, ofis mobilyası, bilgisayar… bu tarz bazı ofis ihtiyaçlarınız için iyi durumdaki ikinci ellerini alarak ciddi tasarruf sağlayabilirsiniz. Sonuç olarak sizin için önemli olan işlevi değil mi?

6 7 Yarı Zamanlı Çalışanlar
Yarı Zamanlı Çalışanlar

Uzmanlığınız dışındaki, dönemsel ihtiyacınız olan işleriniz için içeride eleman tutup masraf etmek yerine, dışarıdan yaptırabilirsiniz.

7 7 Çevrimiçi Sisteme Geçiş

Mümkün olan tüm konularda kağıt tüketimini bitirip, çevrimiçi sistem üzerinden belge saklayın. Çok yoğun yazıcı kullanımı yapıyorsanız  dolum yapılabilen tonerler kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800