Koronavirüs Sürecinde Pes Etmediler, Kazandılar

Kronavirüs süreci, SnapBar adlı girişimin fotoğraf kabini işinin tamamen durmasına sebep olunca şirket sahipleri durumu izlemek yerine hemen yeni bir planı devreye soktular.

Koronavirüs sürecinin başlamasıyla parti, düğün, davet ve büyük etkinliklerin tamamı iptal olunca Sam ve Joe Eitzen kardeşlerin etkinliklere fotoğraf kabin kiralama girişimleri de hızla düşüşe geçti. Eitzen kardeşler zamanla durma noktasına gelen girişimlerinin durumunu izlemek yerine 'değişim' yapmaya karar verdiler.  

Kardeşler hızla bir sanal fotoğraf kabini uygulaması geliştirdiler ve selfie ekipmanları satmaya başladılar, ancak bunun yeterli gelmeyeceğini biliyorlardı. Daha radikal bir hareket yapmaları gerekiyordu.

41 çalışanlı şirketin CEO'su Sam Eitzen, "Bir gece saat 2'ye kadar oturdum ve yapabileceğimiz işler hakkında bir beyin fırtınası yaptım, 50 farklı öneri hazırladım.'' 
Sam fikirlerini ertesi gün liderlik ekibine sundu, ekip listeyi 18'e kadar indirdi. Son noktayı Eitzen kardeşler koydu; Şehrinizi Gülümsetin.

SnapBar'ın yeni iş kolu, atıştırmalık, sanatsal çalışmalar, kahve, kupalar ve mumlar gibi yerel işletmelerden gelen ürünlerle dolu hediye kutularını satmak oldu. Kararın ardından operasyon sadece bir hafta içinde çalışmaya başlamıştı.

Kutuların içine koyacakları malzemeleri internet üzerinden araştıran bir ekip kuran şirket, ürün satın aldıkları şirketlere, bildikleri, kendilerine uygun ürün satan ve bu dönemde zorlanan girişimler olup olmadığını da sordular. 

75 dolara sattıkları kutuları için sosyal medyadan reklam yapan ve kurumsal müşterilerine e-posta gönderen şirket, ilk birkaç gün içinde yaklaşık 10.000 dolarlık ön sipariş aldı.  

Bu parayla 250 yeni kutu için ürün ve ambalaj malzemeleri satın aldılar ve ürünlerini aldıkları satıcılara ödemelerini toptan fiyatlardan yaptılar. Şimdi hem depoları ürünle dolu, hem de kutularının fiyatını 65 dolarak indirdiler. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800