Koronavirüs Destek Fonu Burs Başvurusunda Son 4 Gün

TOG ve ING Türkiye Koronavirüs Destek Fonu burs başvuruları için son gün 30 Nisan. Başvuran adaylar arasından, 500'ü "4+4+4 Programı" kapsamında öğrenim gören, 500'ü üniversiteli olmak üzere toplamda 1.000 öğrenciye 3 ay boyunca aylık 440 TL burs olanağı sağlanacak.

Toplum Gönüllüleri Vakfı ve ING Türkiye ortaklığında, koronavirüs nedeniyle 15 Mart - 15 Nisan 2020 tarihleri arasında ailesinden en az bir kişinin  işsiz kaldığı öğrencilere burs verilecek.

ING Türkiye'nin Toplum Gönüllüleri Vakfı'na yaptığı 1,5 milyon TL'lik bağış ile oluşturulan burs fonu kapsamında, koronavirüs salgını nedneiyle ailesi ekonomik olarak zorluk yaşayan 1.000 öğrenciye 3 ay boyunca ayda 440 TL tutarında burs sağlanacak.

Burs başvuruları burs.tog.gen.tr adresinden online olarak yapılıyor. 

Burstan, 500'ü ilkokul, ortaokul veya lise öğrencisi, 500'ü ise lisans eğitimi alan olmak üzere başvuru şartlarının tamamını karşılayan toplam 1.000 öğrenci faydalanabilecek.

Başvuru şartları;

  • 7-24 yaş aralığında, TC vatandaşı, Türkiye'de ilköğretim, ortaöğretim, lise, önlisans, lisans düzeyinde eğitimine devam ediyor olmak,
  • Başvuru yapacak öğrencinin SGK'lı çalışan ebeveynlerinden en az birinin 15 Mart - 15 Nisan 2020 tarih aralığında Covid-19 nedeniyle işine son verilmiş olması ya da iş yerinin geçici olarak durdurulması,
  • İşine son verilen/iş yeri geçici olarak durdurulan ebeveynin, son işinin 15 - 18 Mart 2020 genelgesi sonrası faaliyeti dondurulan işletmelerden cafe, restaurant, eğlence, kişisel bakım hizmetleri, spor hizmetleri, otel, seyahat/tur firması işkollarından herhangi biri olması,
  • Başvuran adayın ebeveyni işten çıkarılmadan/iş yeri durdurulmadan önce aile hane içi aylık toplam net gelirinin 5.000 TL'nin altında olması.

Başvuru için gerekli olan tüm belgeler internet ortamında temin edilebiliyor.
Ücretsiz izne ayrılan, belgesi olmayan başvurular ise kapsam dışında yer alıyor.

Başvuru formuna eklenmesi gereken dökümanlar:

Belgeler sisteme yalnıca PDF ve JPEG formatında yüklenebiliyor. Her bir belgenin dosya boyutu en fazla 1 MB olabilir.

  • İşten çıkarılan ebeveynin işten çıkış esnasında verilen çalışma belgesi veya ibraname
  • İş yeri durdurulan ebeveynin adına ait güncel vergi levhası
  • Anne ve babanın gelir durumunu gösteren belgeler ( İşyerinden onaylı maaş bordrosu, emekliler için emekli aylığını gösterir emekli cüzdanı fotokopisi veya aylığı gösterir hesap ekstresi, serbest çalışanlar için gelir vergisi beyannamesinin fotokopisi, geliri olmayanlar ise e-devletten SGK tescil kaydı hizmet dökümü)

Formdaki sorular veli adına değil, öğrenci adına cevaplandırılmalıdır.

Başvuru sistemi 30 Nisan 2020 saat 23:59'da kapanacak. 

Ancak başvuru bilgilerinin yer aldığı sitede, yaşanabilecek yoğunluk nedeniyle sistem yavaşlamasından etkilenmemek için burs başvurularının son güne bırakılmaması konusunda da özel bir uyarı yer alıyor.

Başvuru yaparken teknik bir sorun yaşarsanız, 10:00 - 18:00 saatleri arasında başvuru sayfasındaki canlı destek bölümünden ya da ingdestekfonu@tog.org.tr adresinden destek alabilirsiniz.

Başvuru sonuçları hakkında

İnternet üzerinden yapılacak burs başvuru sonuçları 8 Mayıs - 18 Mayıs tarihleri arasında başvuru yapılan internet sitesinden yayınlanacak.

Başvuru sonucunu öğrenmek için sitede yer alan "Başvuru Sonucu" butonuna tıklayarak, başvuru sahibinin TC kimlik numarasını yazmanız yeterli.

Burs başvuru sonuçları aynı zamanda 8 Mayıs - 18 Mayıs tarihleri arasında e-posta ile başvurunun yapıldığı adrese de gönderilecek.  

Yorumlar
Kalan Karakter 800
Elvin Yaşar
Burs başvuru sonucu