Tesla’nın Bitcoin Karı Ne Kadar?

Bitcoin'e yatırım yapan Elon Musk’ın sahibi olduğu Tesla’nın elde ettiği kar belli oldu. Bitcoin ne kadar yükseldi? Tesla ne kadar kar etti? İşte detaylar:

Bitcoin, cuma günü gösterdiği fiyat hareketiyle birlikte 14 Nisan tarihinde kaydettiği 64 bin 854 dolar seviyesine adım adım yaklaşıyor. Cuma günü ABD Menkul Kıymetler ve Borsalar Komisyonu’nun (SEC), bazı Bitcoin ETF’lerini onaylanacağına dair beklentilerin fiyatlamasıyla Bitcoin sert yükseliş kaydetti.

Bitcoin'de kazanç yüzde 10'a ulaştı

Bu gelişmeyle cuma gününe 57 bin 347 dolar seviyesinden başlayan lider kripto para, 62 bin 933 dolara kadar yükseldi. Bir gün içerisinde 5 bin 500 dolardan fazla değerlenen Bitcoin’de kazanç yüzde 10’a yaklaştı. Gösterdiği sert fiyat hareketinin ardından Bitcoin, son iki işlem gününde ise kar satışlarına sahne oluyor. Piyasanın lideri Bitcoin, bugün 60 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde tutunmaya çalışıyor. 

Öte yandan SEC, toplamda 40 adet Bitcoin ETF başvurusunu inceliyor. SEC’in gelecek hafta birden fazla vadeli işlem ETF’si ile ilgili bir karar vermesi bekleniyor.

Tesla’nın karı 1 milyar doları aştı

Son 1 yıl içerisinde yaptığı yatırımlarla piyasada çok konuşulan ABD’li elektrikli araç üreticisi Tesla’nın Bitcoin’den elde ettiği kar belli oldu. Eylül ayındaki satıcılı seyrinden kurtularak ralli yapan Bitcoin’in neredeyse 63 bin dolar seviyesine kadar yükselmesi en çok Tesla’ya yaradı.

Bitcoin Treasuries, Tesla’nın elinde tuttuğu Bitcoin miktarını 42 bin 902 adet olarak açıkladı. Dev şirket şubat ayında ise 1,5 milyar dolar civarında Bitcoin alımı yapmıştı. Fiyatın cuma günü 60 bin doların üzerine çıkmasıyla birlikte Tesla’nın Bitcoin varlığının değeri 2,5 milyar doları aştı. Bu gelişmeyle birlikte şirket Bitcoin yatırımından 1 milyar dolardan fazla kara geçti.

 

Parayı ve Kaynakları Verimli Kullanmanın İpuçlarıAlışverişe çıktığımızda, çevre dostu bir ürün, plastik olan alternatifinden çok daha pahalıya mal olur. Peki bu, iyi şeyler yapmak isteyen bizleri nerede bırakıyor?

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store