Kriptodaki depremi fon da durdurmadı

FTX'in iflasının ardından kripto para ekosistemindeki kan kaybı sürüyor. Lider kripto para platformu Binance'ın kripto endüstrisini ayakta tutmak için 1 milyar dolarlık fonu hayata geçirmesine rağmen hem Bitcoin'den hem de Ethereum'dan kötü haberler gelmeye devam ediyor.

Yatırımcı Mark Mobius, artık Bitcoin almayacağını açıklarken, Bitcoin için bir sonraki taban fiyatının ise 10 bin dolar olacağı tahminini dillendirdi. Öte yandan haftaya satıcılı başlayan Bitcoin 16.500 dolar desteği aşağı yönlü kırarak 16 bin 200 dolar seviyesine geriledi. Binance’in soğuk cüzdanından 2 milyar dolar değerinde 127.351 BTC’yi çıkarması ise piyasada endişelere yol açtı.

BİR BORSA DAHA KAPANDI

Bir kötü haber de Japonya'dan geldi. Aylık 186 milyon aktif kullanıcısı bulunan Japon teknoloji firması LINE'ın alt kuruluşu Bitfront kapanma kararı aldığını açıkladı.

Bitcoin’de ayı sezonuyla birlikte, milyon dolarlık Bitcoin bulunduran cüzdanların sayısında yüzde 80’lik bir düşüş görüldü.

Bitcoin madencilerinin elde ettiği gelir, son iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

KRİPTODA İYİ HABERLER

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise, katıldığı bir konferansta uluslararası ödemelerde dijital para kullanım önerisi getirdi. Cardano ağında akıllı sözleşmelerinin sayısı 2022'de yüzde 300'ün üzerinde artış yaşadı. Almanya merkezli ayakkabı ve spor giyim ürünleri üreticisi olan Atheist, kripto para birimleri ile ödeme kabul etmeye başladığını açıkladı.

Borçlarınızdan kurtulmanın 10 yoluBorç miktarı ne olursa olsun bu sorun çözümsüz değil. Hayatınızı güzelleştirecek, sizi borçlardan hızlıca kurtarmanın yolları var.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store