Gram altın yatırımcıyı üzdü! Kriptoda yön değişti

Geçen hafta ABD Merkez Bankası'nın faiz kararını açıklamasıyla, ons ve gram altında düşüş yaşandı. Kripto paralar ise altının tersine yükselişe geçti.

Fed iki yıl aranın ardından faiz oranını değiştirdi ve 0.25-0.50 seviyesine çekti.

ABD Merkez Bankası'nın faiz kararını açıkladığı gün olan çarşamba gününde ons altın diğer günlere kıyasla daha sakin bir seyir izledi. Gün içerisinde en düşük 1895 dolar olan ons altın, en yüksek ise bin 929 dolara çıktıktan sonra bin 926 dolardan kapanışı yaptı.

Perşembe günü yönünü yukarı çeviren ons altın bin 923 dolar ile bin 949 dolar arasında dalgalı bir seyir izledikten sonra 1942 dolar seviyesine yükseldi.

Ancak ons altın haftanın son işlem gününde kazanımlarını geri verdi. Gün içerisinde en yüksek bin 945 dolara çıkan ons altın, en düşük ise bin 918 doları gördükten sonra haftayı bin 920 dolardan kapattı.

Böylece ons altın kapanış değerleri dikkate açındığında haftayı yüzde 1.5 düşüşle kapattı.

GRAM ALTIN ‘DA SON DURUM

Pazartesi günü 919 TL ile 947 TL arasında dalgalı bir seyir izleyen gram altın günü 928 TL seviyesinde tamamladı.

Gram altın geride kalan haftada en düşük kapanışı çarşamba günü gerçekleştirdi. 894 TL ile 912 TL arasında dalgalı bir seyir izleyen gram altın kapanışta 901 TL'ye çekildi.

Perşembe günü kazanımlarını artıran gram altın gün içinde en yüksek 926 TL'ye kadar çıktı. 

Cuma günü en düşük 911 TL en yüksek ise 924 TL olan gram altın, günü ve haftayı 914 TL seviyesinde tamamladı. 

KRİPTO PARA'DA SON DURUM

Kripto para piyasaları geride kalan haftada toparlanma eğilimindeydi. En yüksek hacimli kripto para olan Bİtcoin son bir haftada yüzde 7 seviyesinde değer kazanarak 42 bin dolar bandına yaklaştı. Son 24 saatte yüzde 0.4 değer kazanan Bitcoin 41 bin 880 dolar seviyesinde bulunuyor.

ETHEREUM

Bitcoin'in ardından ikinci sırada bulunan Ethereum da son bir haftada yüzde 13.2 değer kazandı ve 2 bin 924 dolar seviyesine çıktı.

BINANCE COIN

Önde gelen kripto paralarda olan Binance Coin son yedi günde yüzde 6 seviyesinde değer kazandı. Binance Coin son 24 saatte ise 0.44 değer kazanarak 397 dolara ulaştı.

RIPPLE

Ripple'da son bir haftada yaşanan değer kazandı diğer kripto paralara göre sınırlı kaldı. Ripple on yedi günde yüzde 1.8, son 24 saatte ise yüzde 0.5 değer kazanarak yüzde 0.81 dolar oldu.

SOLANA

Önde gelen kripto paralardan olan Solana ise son bir haftada yüzde 10.9 değer kazandı. Solana'da son 24 saatte yaşanan değer kazancı ise yüzde 1.6 olurken kripto para 91 dolar seviyesinde bulunuyor.

Avrupa'dan kripto uyarısı! Tüm paranızı kaybedebilirsinizAvrupa denetim otoriteleri, tüketicilerin kripto varlıklara yatırdıkları tüm paraları kaybetme riskiyle karşı karşıya olduklarını belirterek, uyarılarda bulundu.

 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store