Bitcoin kritik bir kavşakta! Keskin düşüş yorumu

Blok zinciri endüstrisindeki gelişmeleri takip eden Huobi Research, Bitcoin’in kritik bir kavşakta olduğu değerlendirmesinde bulundu.

Blok zinciri endüstrisindeki gelişmeleri takip eden Huobi Research, haftanın ilk günlerinde yaşadığı düşüş ile 40 bin dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin’in kritik bir kavşakta olduğu değerlendirmesinde bulundu.

'GELECEKTEKİ YÖNÜNÜ BELİRLEYECEK' 

Huobi Research analizine göre; Bitcoin'in düşen fiyatı, birçok kişinin Mart ayı başlarında başlayan boğa piyasasının gerçekten bitip bitmediğini merak etmesine neden olurken, Huobi Research Baş Araştırmacısı William Lee, “Piyasa kritik bir kavşakta ve bu Bitcoin'in (BTC) gelecekteki fiyat yönünü belirleyecek” yorumunu yaptı.

 RUBLELER BITCOİN'E ÇEVRİLDİ

Analize göre, “Bitcoin’in Mart ayındaki fiyat artışının ardındaki nedenlerden biri Rusya – Ukrayna savaşı ve savaşın para ikamesi etkisiydi. Bu dönemde birçok kişi, ABD ve AB’nin uyguladığı yaptırımlar nedeniyle ciddi değer kaybı yaşayan Rus rublesini Bitcoin’e çevirdi. Ancak ABD ve AB'nin Nisan ayından bu yana kripto alanında Rusya'ya yönelik yaptırımları sıkılaştırmasıyla, Rusya'da hem bireyleri hem de şirketler yeni hamleler yapmak zorunda kaldı. ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) kademeli olarak toparlandı ve para politikasındaki değişim kaçınılmaz hale geldi.

KESKİN DÜŞÜŞ MUHTEMEL

Teknik açıdan bakıldığında, BTC'nin 2020'nin ikinci yarısında üçüncü boğa piyasası koşusuna başlamasından bu yana iki zirve yaşadığı ve şu anda Üçlü Zirve düzenine uygun olarak üçüncü bir zirveye dönüşecek şekilde konumlandığı görülebilir. Ancak, genellikle B dalgası olarak adlandırılan bu dalgaya, esas olarak Rusya - Ukrayna savaşı neden olmuştur. Bu dalga genellikle son “kaçış dalgası” olarak adlandırılmıştır; bu nedenle, fiyat gelişmeye ve bu üçüncü zirveyi oluşturmaya devam ederse, fiyat B dalgasından C dalgasına değiştikten sonra piyasa muhtemelen keskin bir düşüş gözlemleyecektir.”

B DALGASI DA DEVAM EDEBİLİR

"Mevcut RSI endeksi 50'nin altında, zayıf bir pazar olduğunu gösteriyor, ancak bu rakam henüz 30'un altına düşmedi, bu da pazarın henüz aşırı satım statüsünde olmadığı anlamına geliyor" dedi ve şu geğerlendimeyi yaptı: “Her şeyden önce, kripto para piyasası şu anda kritik bir kavşakta. Fiyat kanalda devam ederse B dalgası devam edecek; Aksi takdirde, piyasa daha da keskin bir şekilde düşecek” şeklinde değerlendirme yaptı.

Herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler Bu yıl herkesin bilmesi gereken kripto kelimeler:

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store