İhtiyaç kredisi ne için kullanılmalı?

Beğeniverdim bir anda... hem de çok. Ama satın almak gerek mi karar veremedim. Aldı beni bir düşünce; ihtiyaç kredisi alarak ya da kredi kartını zorlayarak borçlanmaya değer mi? diye düşünüyorsanız benim Snapchat gözlük hikayesi tam sizlik.
İhtiyaç kredisi ne için kullanılmalı?

Bir gözlük için değer mi?

Gözlük deyip geçmeyin... O, son teknoloji bir Snapchat gözlüğü! Düşünelim bakalım borçlanmaya değer mi?

Durup düşününce, sürekli yeni şeyler icat ediliyor... ve bunların birçoğu da kişisel günlük hayatımızda kullanabileceğimiz hoş şeyler. İstek diyorum, ihtiyaç diyorum... ama benim bile hiç aklımda yokken, ziyaretime gelen bir arkadaşımın getirdiği yeni çıkan Snapchat gözlükler aklımı karıştırıveriyor. Düğmesine basıyorsun, etrafındaki her şeyi çekip snapchat'inize koyuyor.

Taktık, gördük, eğlendik, güldük, çevremizdekilere gösterdik, sosyal medyamıza da koyduk... E peki tamam, şimdi ne olacak? İlla da almam mı lazım?

Etrafımdaki herkes al deyiverdi....

Herkesten önce sahip olmak, ilk alan olmuş olmak... Bunun kendine has bir tatmin edici özelliği var elbette. Peki bunun altında yatan ana sebep nedir, hiç durup düşündünüz mü? Tamamen psikolojik tatmin!

Acaba başka bir şeylerde bulamadığımız hissi buralarda mı arıyoruz?

Peki, bu başka yerlerde bulamadığımız hislere sahip olmak için borçlanmaya, ihtiyaç kredisi kullanmaya, kredi kartını zorlamaya değer mi?

İşte asıl sorun tam da burada başlıyor. Para varsa, bütçe varsa, isteyen istediğini yapsın karışmıyorum ama belli bir şeyleri ifade etmeye çalışmak için aldıklarımızı, taktıklarımızı, sahip olduklarımızı değil, yaptıklarımızı göstersek etrafa…

Gel gör günün sonunda hepimiz biriz. İnsanoğlu tek. Birbirimizden farkımız yok. En azından bunun bilincinde olmak insanı ki kere düşündürüyor. Önemli olan kolayı değil, doğruyu yapıyor olmak. Kendi doğrularımız ise bizim pusulamız...

Ben Snapchat gözlüklerim olmadan da iyiyim :)

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol