Kredi Kartımdan Fazla Para Çekilmiş, Ne Yapmalıyım?

Kredi kartınızda yapmadığınız bir harcamayla karşılaştığınızda ne yapacaksınız? Diyelim bir alışveriş yaptınız ve fazla para çekilmiş ya da kredi kartınızdan sizin izniniz olmadan harcama yapılmış.
Kredi Kartımdan Fazla Para Çekilmiş, Ne Yapmalıyım?

Bunun önüne geçmek için bankalar kredi kartı harcama itirazı seçeneği sunuyor. Peki bu itiraz nasıl yapılır, hangi durumlarda geçerli oluyor?

Kredi kartı ekstrelerinize baktığınız zaman şüpheli bir harcama fark ettiniz. Mesela sizin dışında bir harcama olduğunu düşünüyorsunuz ve bu harcamayı yapmadığınıza eminsiniz. Bankalar size bunun için kredi kartı harcama itiraz seçeneği sunuyor. Şüpheli ya da hatalı harcamalar karşısında kredi kartı harcama itirazına başvuruda bulunabilirsiniz. Her bankanın kredi kartı harcama itiraz seçeneği bulunuyor. 

Yapmadığınızı ya da hatalı olduğunu düşündüğünüz harcamalar hakkında şikayette bulunabilirsiniz. Bu şikayet sonunda bankalar bir değerlendirme yapıyor. Bu değerlendirmede eğer haklı görülürseniz paranız banka tarafından size iade ediliyor. İtirazlar için belli bir süre ve şartlar bulunuyor. Bu şartlar bankadan bankaya farklılık gösteriyor.

Çalıştığınız bankayı arayarak dilekçe formu doldurmanız mümkün.

Kredi Kartı Harcama İtirazı Nasıl Yapılıyor?

1- Kart sahibi, harcama itirazını bankasına itiraz nedeni ile birlikte bildirir. 

2- Banka kart sahibinin itirafınızı değerlendirir ve sorun yaşadığı iş yerinin bankasına iletir. Bu işlemi yapmak her banka için zorunlu.

3-  Banka kendine gelen itirazı iş yerine üretir ve belge talep eder.

4- İş yeri tarafından kendisine tanına süre içerisinde bankaya herhangi bir belge gelmezse iş yeri bankası, kart sahibinin bankasına işlem tutarını iade eder. 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol