Borçlu Kredi Kartı Tamamen İptal Edilir Mi?

Kredi kartınızı tamamen kapattırmak ettirmek istiyorsunuz ama borcu ve devam eden taksitleri var. Yine de bu kartı iptal ettirebilir misiniz? İşte konuyla ilgili merak ettikleriniz…
Borçlu Kredi Kartı Tamamen İptal Edilir Mi?

Kredi kartları doğru kullanıldığında hayli avantajlı. Bunun için en önemli kural, limitle gelirin orantılı olması ve ödeyebilecek kadar harcamak. Ancak bazen ipin ucunu kaçırıyor, birçok kredi kartı birden kullanıyor, taksitlere yükleniyor ve işin içinden çıkamıyoruz.

Aslında taksitli kullanımın bir püf noktası var; kışın 2-3 ay giyeceğiniz bir kazağa 6 ay taksit yaptırmayın ama 5 yıl kullanacağınız bir televizyona uzun taksit yaptırmak mantıklı olabilir. Kredi kartı sayısına gelirsek, 2’den fazla kredi kartına gerek yok.

Ve şimdi siz belki de kredi kartı kullanırken yapılan hatalara düştüğünüzü farkettiniz, kendinizi toparlayana kadar kartınızı veya kartlarınızdan birini tamamen kapatmak istiyorsunuz ama hala ödenmemiş borcunuz, taksitleriniz olduğu için bunun mümkün olup olmadığını merak ediyorsunuz…

Öncelikle  bilmelisiniz ki; her kredi kartı kullanıcısı tek taraflı olarak, 5464 sayılı Banka kartları ve kredi kartları kanunun 25. inci maddesinin 2.ci paragrafına göre kredi kartı sözleşmesini feshetme hakkına sahip.

Bu durum borçlarınız varken de geçerli. Peki ama nasıl?

Kredi Kartı Nasıl Kapatılır?

Bankanızın çağrı merkezinden kredi kartınızı tamamen iptal ettirme talebinde bulabilirsiniz. Bazı bankalar şubenize gitmeyi talep edebilir. Şubeye bir dilekçe yazıp teslim edebilirsiniz. 7 iş günü içerisinde banka kartınızı tamamen iptal etmek durumunda. Dilekçe örneği ve detaylı bilgi için Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir Ve Nasıl Kapatılır? başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

Borçlu Kredi Kartı Kapatıldığında Borçlar Nasıl Ödenir?

Borcunuzun tamamını internet bankacılığıyla ya da şubenizden ödeyerek kapatabilirsiniz. Eğer taksitleriniz varsa, kartınız iptal edilmiş olsa bile aynı düzende taksit ödeme zamanı geldikçe ödemeye devam edebilirsiniz. Aylık taksidiniz neyse, taksit ödeme zamanı geldikçe farklı kanallardan ödemeye yapabilirsiniz.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol