Bankaların Öğrencilere Verdiği Kredi Kartları

Kredi kartı almak isteyen öğrenciler için bankaların sunduğu ve en çok tercih edilen kartları sıraladık. İşte öğrencilere özel 10 kredi kartının avantajları, limitleri, faiz oranları, aidatları ve diğer detayları...
Bankaların Öğrencilere Verdiği Kredi Kartları

Üniversiteye başladıktan sonra harcamalar da belli oranda artıyor. Bunun farkında olan bankalar, öğrenciler için kredi kartı sunuyor.Hatta, fakültelerin bahçelerinde kartların tanıtımı yapıldığı da oluyor. Yurt dışında da kullanılabilen bu kartlar pek çok avantaj sağlıyor.

Peki hangi banka ne kadar limit veriyor, yıllık kart ücretleri ne kadar oluyor? Gelin hep birlikte bankaların öğrencilere verdiği kredi kartlarını inceleyelim.

Play Card

Yapı Kredi bünyesinde öğrenciler için çıkan Play Card, kullandıkça kazandıran kartlardan biri. Yemek yediğiniz yerlerde ya da internette yaptığınız alışverişlerde kullanacağınız Play Card'da faiz oranı yüzde 1,84. Nakit çekim oranı faiziyle alışveriş faizi Play Card'da aynı. Eğer bu tarihten itibaren alacaksınız Play Card yıllık ödeme ücreti 52 TL olarak karşımıza çıkıyor.

Akbank - Exi 26

16 yaştan 26 yaşa kadar seçenek sunan Exi 26'da öğrenci hesabı ve axess 26 hesabı açtırmak mümkün. Eğer öğrenci hesabı açtırdıysanız hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Hesabınıza havale yapmak isteyen kişiler de ekstra ücret ödemez. Akbank Exi 26'ya başvurmak için 26 yaşını geçmemiş olmanız gerekmektedir. Akbank Exi 26 yıllık ücreti 20 TL olarak belirlendi.

HSBC advantage Campus

HSBC öğrenciler için 2 seçenek sunuyor. Bunlardan biri advantage campus kart. İlk yıl kart ücretinin alınmadığı bu karta her yıl 20 TL'lik bir ödeme yapıyorsunuz. 500 TL olan kart limiti istenildiği takdirde 250 TL de yapılabiliyor. HSBC aynı zamanda öğrenciler için de üniversiteli kart seçeneğini sunuyor. Bu kartı alanlar yıllık aidat ücreti ödemiyor. Unutmadan eklemek gerekiyor HSBC 50 TL altı alışverişler için hızz kartı sunuyor.

Vakıfbank- Like card

Üniversite öğrencilerine Like Card seçeneği sunan Vakıfbank avantajlarıyla ön plana çıkıyor. Başarılı öğrencilere puan veren Like Card, eğer ekstrenizi maille istediyseniz sizden yıllık kart ücreti talep etmiyor.

Ziraat Bankası- Genç Kart

KYK'dan burs alan öğrencilerin özellikle tercih ettiği genç kart, sunduğu seçeneklerle öne çıkıyor. Kartının limiti bitse de harçlık avans ile öğrencinin yanında olan bu kartı aynı zamanda KYK kartınızla da birleştirebilirsiniz. Kart ücreti almayan Genç Kart, lisans ve yüksek lisans öğrecilerine farklı seçenekler sunuyor.

İş Bankası - İşte Üniversiteli

Aidatsız kart seçeneği sunan İşte Üniversiteli,'ye 18 - 26 yaş arası bütün gençler başvurabilir. Bankamatik kartı da sunan İşte Üniversiteli' min limiti artıyor. Düzenli ödeme yaptığınız zaman İşte Üniversiteli size birçok seçenek sunmaya devam ediyor. Unutmadan ekleyelim, İşte Üniversiteli aidatsız kart seçeneğinde sizi bazı imkanlarından kısıtlıyor. Öğrenci olduğunuz için bundan en dikkat çekeni müzelerin ücreti olması. Bilindiği üzere maximum hesabı olanlar müzelere ücretsiz giriş yapabiliyor.

TEB- ÜNİVERSİTETEB

Bir hesabınız varsa, hesap açtırma ücreti almayan TEB, sinemada yüzde 50'ye varan indirim sunuyor. ÜNİVERSİTETEB kart ücreti ise 8 TL.

Denizbank - D Şarj

Üniversite öğrencilerine bonus seçeneği sunan D-Şarj; yemekte, hafta sonu gezerken ve alışveriş yaparken özgür olma seçeneği sunuyor. Ödemelerinizi D Şarj ile yaptığınız zaman size bonus seçeneği sunuyor ve bu bonus hesap ekstrenize yansıyor. İlk yıl kart ücreti 3 TL.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol