Kıyafette zengin görünüm fiyata değil, doğru tercihe bağlı!

Dünya kadar para harcayıp ucuzluktan almış gibi görünebilir ya da akıllıca alışveriş yapıp, son derece şık olabilirsiniz. Unutmayın; önemli olan fiyata göre değil, kaliteli seçim yapabilmek.

1 5

Kıyafetteki en önemli detay dikişlerdir. Düzgün dikişler her zaman kaliteli görünür. Büzgülü ve lastikli dikişler ise, beden uygunluğu açısından rahatlık sağlasa da şıklığı bozabilir. Önemli görüşmelerde düz dikişli ve üzerinize oturan kıyafetleri tercih edin.

2 5

Taş, boncuk, payet gibi işlemeler oldukça risklidir. Malzemelerin yüksek kalitede olması gerekir ancak bu da fiyatı arttırır. Sade parçalar her zaman daha risksizdir. Bu nedenle sade seçimler yapıp, broş ve kolye gibi aksesuarlarla zenginleştirmek daha risksiz olabilir.

3 5

Siyah, koyu yeşil, taba, lacivert, bej, gri ve mor renkleri daha ağır başlı olduğu için genel olarak daha asil durur. Bunun yanı sıra, karmaşık desenlerden de mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. Desenli parçalarda kumaşın birleşim yerlerinin birbirine denk gelmesine dikkat etmeli ve ton farklılıklarını incelemelisiniz.

4 5

Lacivert, siyah gibi güçlü ancak solmaya müsait renklerde jarse ya da pamuklu kumaşlar tercih etmeyin. Bunun yerine açık natürel tonlar ve pastel renkli giysilerinizi pamuklu ve jarse kumaşlardan seçebilirsiniz.

5 5

Kıyafetiniz üzerinize tam oturmuyorsa, potluk yapıyorsa, sökük ya da eprime varsa, ne kadar para vermiş olursanız olun, o kıyafetin hakkını vermekte zorlanırsınız. Bu sorunlardan küçük bir tadilatla kurtulabileceğinizi unutmayın.

Etiketler zengin kıyafet moda
Yorumlar
Kalan Karakter 800