Kadınlar ve Erkekler Bakıma Ne Kadar Vakit Ayırıyor?

Zamandan tasarruf da insanlar için para tasarrufu kadar önemli. Birçok kadın için makyaj, erkek için ise tıraş, günlük bir rutin. Bakımlı olmak güzel ancak, zamanı doğru kullanmak daha güzel. Hiç düşündünüz mü, bunun için ne kadar vakit harcıyoruz?

Zamanı doğru kullanmak her durum için önemli. Alışveriş yaparken, bilgisayarla oynarken aklınıza gelebilecek her türlü aktivitede zamanı doğru kullanmak gerekiyor. Oldukça önemli olan ve hızlı akan bu kavrama yetişmeye çalışıyoruz. Genellikle her gün yaptığımız aktiviteler ise; hiç farketmediğimiz kadar zaman alıyor.

Çalışma hayatınız varsa her gün yapmanız gereken bazı şeyler var. Onlardan biri de tıraş olmak ve makyaj yapmak. Kendimizi güzel ve temiz hissetmek için bunları neredeyse her sabah yapıyoruz. Her sabah yaptığımız bu davranışlara ise neredeyse bir ömür harcıyoruz. Ayna karşısında geçirdiğimiz zaman o kadar fazla ki bazen sabah kahvaltı yapmaya bile vakit bulamıyoruz.

Erkekler Tıraş Olurken 3 Bin Saat Harcıyor

Erkekler yaşamları boyunca tam 3 bin saat tıraş oluyor. Bunu yıla dökmek gerekirse erkekler 125 gününü tıraş yaparak geçiriyor. 

Kadınlar Makyaja 2 Yıl Harcıyor

Makyajda ise durum biraz daha farklı. Gün içinde tazeleme olduğu için oldukça uzuyor. Yapılan araştırmaya göre kadınlar ömrünün 2 yılını makyaj yaparak geçiriyor.

Zamanı Tasarruflu Kullanmak Mümkün

Tasarruf denilince akla sadece para biriktirmek gelse de zaman da oldukça önemli. Farkında olmadan gereksiz şeylere fazla zaman harcıyoruz. Burada kast ettiğimiz şey tıraş olmayın ya da makyaj yapmayın böylece zamanınız kalır değil. Bu eylemleri daha pratik hale getirmenizde fayda var. Örneğin daha hızlı tıraş olmak için makine tercih edebilirsiniz. Ya da sürekli makyaj yapmak yerine cildinizin daha taze kalması için nemlendirme yapabilirsiniz. 

Yorumlar
Kalan Karakter 800