Gözlük Kullananlar Nasıl Makyaj Yapmalı?

Gözlük mü kullanıyorsunuz? Gözlüğünüzün makyajınızı gölgelediğini mi düşünüyorsunuz? İşte güzelliğinizi ön plana çıkaracak makyaj önerileri.

Burnunuzun üstüne ve gözaltlarınıza hafif yapıda bir kapatıcı kullanın. Elmacık kemiklerinize, burnunuzun yan bölgelerine ve alnınızda önceden küçük denemeler yaparak doğru tonlamayı bulabilirsiniz.

Kaşınızın şekli de mimikleriniz için oldukça önemli. Bu nedenle gözlüklerinizin boyutu ve stiliyle kaşlarınızın eşleşmesi gerekir. Büyük bir çerçeveye sahip gözlük kullanıyorsanız, kaşlarınızı daha ince yapmak daha yumuşak bir görüntü elde etmenizi sağlar. Kalın ve belirgin kaşlar, daha ince çerçeveli gözlük kullananlar için daha uygun bir seçim olabilir.

Göz farınızı, çerçevenizin rengini dikkate alarak seçmelisiniz. İlgi çekici gözlükleriniz varsa ve ilgi çeken bir göz farı uygulamak istiyorsanız, dudaklarınıza daha pastel tonlar tercih edin. 

Gözlük takarken dudaklarınızı mümkün olduğunca doğal tutmalısınız. Bu sizi hem doğal gösterirken hem de oldukça şık gösterebilir. Bununla birlikte gözlük taktığınızda yanaklarınız ön planda kalacağı için toz allıklar tercih ederek makyajınızı tamamlamalısınız.

Etiketler makyaj gözlük
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store