Evde Yapılabilecek Saçı Güçlendiren Maske Tarifleri

Daha sağlıklı saçlara, evde kolayca uygulayabileceğiniz maskelerle ulaşabilirsiniz. Gelin birlikte hem pratik hem de ekonomik, doğal saç güçlendiren maske tariflerine göz atalım.

Protein bazlı saç maskesi kullanmak saçlarınızı beslemeye ve nemlendirmeye yardımcı olabilir, böylece daha gür, sağlıklı saçlara sahip olursunuz. Daha da önemlisi evdeki malzemelerinizle bu maskeleri yapmanızın mümkün olması...

Yumurta ve Yoğurtlu Saç Maskesi
Malzemeler: 1 yumurta sarısı, 6 yemek kaşığı yoğurt

Yapılışı: Yumurtanın sarısını beyazından ayırın. Ardından bir kapta yumurtanın sarısını ve yoğurdu karıştırın. Malzemeler iyice karıştıktan sonra maskeyi saçınıza uygulayın. Maskeyi saçınızda yaklaşık 20 dakika bekletin. Ardından ılık su ile maskeyi durulayın. Daha sonra normal şampuanınızı ve saç kreminizi kullanabilirsiniz.

Yumurta sarısı proteinler ve yağlar açısından zengindir, bu nedenle kuru, kırılgan saçları güçlendirmeye ve nemlendirmeye yardımcı olur.

Avokadolu Maske

Malzemeler: 1 adet olgunlaşmış avokado, soyulmuş ve çekirdeksiz, 2 yemek kaşığı mayonez

Yapılışı: Avokadoyu çatalla iyice ezin ve pürüzsüz, kremsi bir kıvama gelinceye kadar bu işleme devam edin. Avokadoyu ezdikten sonra, kaseye 2 yemek kaşığı mayonez ekleyin ve pürüzsüz bir macun oluşana kadar karıştırın. Malzemeler iyice karıştıktan sonra maskeyi saçınıza uygulayın. Maskeyi saçınızda yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından ılık su ile maskeyi durulayın. Daha sonra normal şampuanınızı ve saç kreminizi kullanabilirsiniz.

Avokado saçı nemlendirmeye ve canlandırmaya yardımcı olur. Mayonez ise saçı güçlendirmeye yardımcı proteinler, nemlendirecek yağlar ve parlamayı arttırmak için sirke içerir.

Muzlu Maske

Malzemeler: 3 olgunlaşmış muz, 2 yemek kaşığı bal, 1 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı

Yapılışı: 3 olgunlaşmış muzu soyun ve küçük bir kaseye koyun. Meyveyi pürüzsüz hale getirmek için bir çatal kullanın. Bal ve hindistan cevizi yağını da ekledikten sonra püre haline getirin. Maskeyi saçınıza uygulayın ve saçınızda yaklaşık 30 dakika bekletin. Ardından ılık su ile maskeyi durulayın. Daha sonra normal şampuanınızı ve saç kreminizi kullanabilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store