Ofis ortamında çalışmanın 7 iyi tarafı

Ahmet Hakan, Hürriyet'teki köşe yazısında ofiste çalışmanın kötü taraflarından bahsetmiş. Oysa, ofiste çalışmanın iyi tarafları da var. Ofiste çalışmanın güzelliklerini sıralıyor, Ahmet Hakan'ı ofisimize davet ediyoruz :)

1 7 Fikirler buluşur
Fikirler buluşur

Farklı uzmanlık alanlarına ve bakış açılarına sahip kişilerin aynı çatı altında birlikte çalışması, fikir alışverişiyle ortaya muazzam işler çıkmasına kolaylık sağlar.

2 7 İletişim kolaylaşır

Birlikte iş yapmanız gereken insanlarla yüz yüze iletişim kurmak, hem işlerin hızı hem de doğru anlaşılma açısından şüphesiz daha faydalıdır. Böylelikle iş akışında kopukluk yaşanmaz.

3 7 Ekip ruhu güçlenir
Ekip ruhu güçlenir

Takım olma bilinci gelişir, özgüven artar. Patronla yeri gelir önemli toplantılara girilir, yeri gelir  kutlama yapılır.

4 7 Performans artar

Almanya'da yapılan bir araştırmaya göre, yemeğini dışarıda yiyenler, bilgisayarının önünde atıştıran kişilere göre daha yaratıcı ve daha az stresliler. İş arkadaşlarıyla birlikte yenen yemekler her zaman daha eğlencelidir.

5 7 Krizler çözülür

Birbirini anlayan ve iyi iletişim kuran iş arkadaşları, herhangi bir kriz anında karşılaştıklarından el birliğiyle anında sorunu ortadan kaldırabilir.

6 7 Sosyalleşme sağlanır
Sosyalleşme sağlanır

İş yeri aynı zamanda bir sosyalleşme alanıdır. Molalar, daha eğlenceli geçer, motivasyon yükselir.

7 7 Görüşmeler etkili olur
Görüşmeler etkili olur

İşle ilgili bir görüşmeyi ofiste yapmak verimi arttırır. Hele ki, gerçekten etkileyici bir ofisiniz varsa…

AHMET HAKAN'IN HÜRRİYET'TEKİ YAZISINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ!

Yorumlar
Kalan Karakter 800