Maaşı 2 Kat Yapmanın Formülü

Malum Ocak ayı birçok profesyonel çalışan için zam ayı. Ben de bu sıralar sizden sık sık ‘Maaşımın artmasını istiyorum, ne yapmalıyım?’ gibi sorular alıyorum. İşte size istediğiniz zammı aldıracak ipuçları.
Maaşı 2 Kat Yapmanın Formülü

Aranan Kişi Olun: Kattığınız değer net açık seçik ortada olsun. Hatta bunu yazın. Patron ile konuşun ben şirkete nasıl DEĞER katabilirim diye. Sabah işe gelmek değer katmak değildir. 

Yetki İsteyin: Şirkete değer katan, para kazandıran şeyler üretin, sorumluluk verilmez, alınır. Göze girin.

Fark Yaratın: Sizinle aynı işi yapan kişilerden farklılaşın. Çok çalışmak demode, onun yerine şirkete artı değer katın. Patronunuzu şaşırtın. İşvereniniz size ihtiyacı olduğunu bilsin.

Geri Bildirim: Yöneticilerinizle konuşup sürekli geri bildirim isteyin. Bu eskiden senede bir yapılırdı, şimdi HER AN. Pozitif yaklaşın.

Kendinize Yatırım: Mesleki eğitim, online kurs ve programlara yazılın. Merak ile sürekli okuyun. 

Öğrenin: Araştırmalara göre beynin genç kalabilmesi için her 5 yılda bir yeni bir şey öğrenmesi gerekiyor. Yeni bir dil, dans, enstrüman… öğrenin.

Şarkı Söyleyerek Gidin: Mutlu insanların ortak özelliklerinden biri sevdikleri işi yapmaları. Sevmiyorsanız İSTİFA edin.

İşinize Sarılın: İşiniz ve dışarıdaki hayatınız, bu ikisini ayırın. Soruna değil, çözüme odaklanın. İş yerindeyken bedenen, beynen ve ruhen orada olun.

Kızlar Konuşun: Önemli toplantılara katılmaya ve kararlarda etkili olmaya çalışın. Kendinizi gösterin, cesaret ile konuşun! Kadınlar toplantılarda erkeklerden yüzde 75 daha az konuşuyor.

Kızlar İsteyin: Özellikle biz kadınlar istemeyi bilmiyoruz. Yukarıdaki maddeleri uygulayın ve talep edin. Yöneticinizle oturup kariyer planı yapın. Maaş artışının güçlü bir sadakat anlaşması olduğunu unutmayın.

FORMÜL: Her şeyi yaptınız, maaş arttı, lakin iki kat değil tabi. İşte bir formül; araştırmalara göre aileleri ve arkadaşlarıyla düzenli görüşen, zaman geçiren kişiler maaşları 2 kat atmış kadar mutlu oluyor. Sizde düzenli aile dost ziyareti sohbeti yapın sizinki de artsın.

NOT: Zam şirketiniz para kazanıyorsa ve karda ise istenebilir bir şey. Şirketin durumu iyi ise yukarıdakileri  yapın. Değilse dört elle sarılıp şirketi NASIL kara geçireceğiz diye düşünün, aksiyon alın. 

Az maaş kazananlar nasıl para biriktirir?Maaşı az olanların para biriktirmemek için bahane üretmelerini engelleyecek tavsiyeler...

 

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol