Gezerek Para Kazanabileceğiniz 10 Meslek

Ofise bağlamayan ya da sürekli farklı yerlede bulunma imkanı tanıyan işler, seyahat tutkunlarına hem para kazanma hem de gezme fırsatı sunuyor. Bir yandan para kazanırken, bir yandan da gezebilmek için hangi işleri yapabiliriz?

Gezmek, farklı yerler görmek, insan hayatındaki en güzel deneyimler arasında yer alıyor. Çalışma hayatında çoğu zaman tatil döneminin gelmesini ve seyahat etmeyi iple çekiyoruz. Oysa, bazıları hem geziyor hem de para kazanıyor. Özellikle freelance çalışan birçok meslek sahibi için bu son derece normal. Bazı işler, sizi bir mekana bağlamaz. Araç ve gereçleriniz yanınızda olduktan sonra nerede olsa çalışıp sonrasında işi teslim edebilirsiniz. Freelancer nasıl olunur, kimler bu işi yapabilir? başlıklı yazımızdan daha detaylı bilgi alabilirsiniz. https://www.paradurumu.com/ek-gelir/freelancer-nasil-olunur-kimler-bu-isi-yapabilir-haberi-3869


Şimdi birkaç örnekle gezerek yapabilen işlere bakalım…

2 10 Dijital Gezginlik
Dijital Gezginlik

Bilgisayarı yanında olduktan sonra her işi yapabilen ve dışarıdan iş alan ya da çalıştığı şirketi uzaktan çalışmaya ikna etmiş kişilerdir. Genellikle web/grafik tasarımcıları, editörler, yazılımcılar, metin çevirmenleri ve yazarlar bu şekilde çalışabilir.

3 10 Seyahat Yazarlığı

Adı üzerinde işin kendisi gezip görmek, gördüklerini anlatmak. Bir dergi veya gazete için ya da kendi blog /websiteniz için seyahat yazarlığı yapabilirsiniz.

4 10 Seyahat Vlog Kanalı

Youtube en çok izlenen ve en çok para kazandıran platformlardan birisi. Üstelik gezdiği yerleri anlatan kanallar da oldukça popüler. Sizin için de güzel bir alternatif olabilir.

5 10 Tur Rehberliği

Tur rehberi olmak için gerekli eğitimleri almak ve sınavlardan geçmek gerekiyor. Bu yönde bir kariyer oluşturabilir ya da kendi işinizi kurarak turlar düzenleyebilirsiniz.

6 10 Serbest Çevirmenlik

Serbest çevirmen olarak, farklı işler kabul edebilir, her defasında farklı bir yerde çevirmenlik yapabilirsiniz.

7 10 Tur Gemisinde Çalışmak
Tur Gemisinde Çalışmak

Güverte görevi, şeflik, tur yöneticiliği gibi işlerle bir tur gemisinde çalışıp farklı yerler görebilirsiniz.

8 10 Mühendislik veya mimarlık

Mühendisler ve mimarlar genel olarak ofiste çalışır evet ama yurt dışı projelerinden sorumlu bir mimar veya mühendisseniz, farklı yerler gezip görme imkanınız olur.

9 10 Erkinlik Yöneticiliği
Erkinlik Yöneticiliği

Etkinlik düzenlemek, hem farklı yerlerde bulunma hem de eğlenceli bir ortamın içinde olmak demek. Farklı organizasyonlar düzenleyerek yeni yerler ve insanlar keşfedebilirsiniz.

10 10 Sezonluk Çalışanlar
Sezonluk Çalışanlar

Garsonluk, animatörlük gibi farklı sezonlarda farklı bölgelerde iş bularak çalışarak hem gezip hem para kazanabilirsiniz.

Yorumlar
Kalan Karakter 800