Ekibiniz‌ ‌Uzaktan‌ ‌Çalışırken‌ ‌Nasıl‌ ‌Daha‌ ‌Yaratıcı‌ ‌Olur?‌

Çalışma şeklinizin sanal hale gelmesi inovasyonun yok olması anlamına gelmez. Uzaktan çalışma yöntemi doğru yaptığınızda işlerinizi daha da geliştirebilirsiniz. Ekibiniz uzaktan çalışırken nasıl daha yaratıcı olur?

Uzaktan çalışmanın oldukça etkili ve pandemi sonrasında da uygulanabilir olduğunu düşünen şirketler ve yöneticiler de var. Uzaktan çalışma yöntemine geçmişken dijital çalışma ekiplerinde yaratıcılığı nasıl artırabilirsiniz?

Yaşamlarına Dahil Olun: 

İnovasyon, ekiplerin çözmek istediği sorunları eylem halinde gözlemleyerek elde edilen anlayış ve empati ile başlar. Bu tür araştırmalar aslında sanal iş modelleri için de uygulanıp geliştirilebilir. 

Olabildiğince Fiziksel Olun:

Online toplantılar ve sunumlar çalışanları daha fazla güvende hissetme ihtiyacı doğurdu. Fiziksel olarak birbirinizden uzak olsanız da online olarak yapacağınız görüşmeleri olabildiğince sıcak geçirmeye çalışın. Toplantılarda kameraya bakmayan veya sunum ile ilgilenmeyen bir ekip ile uzaktan çalışma yöntemiyle işleri halletmek kolay olmaz.

Toplantı ve sunumların yanı sıra ekibiniz ve çalışanlarınız ile hala eskisi gibi sıcak kalmak adına online buluşmalar ayarlayabilirsiniz. Ekibin uyumu aidiyet duygusu getirerek yaptığınız işteki yaratıcılığı ve verimi de doğrudan etkiler.

Farklı Bakış Açılarına Açık Olun:

İnovasyon, çeşitli bakış açıları ve deneyimlerle büyür. Dijital çalışma yöntemiyle farklı bakış açılarına açık olmanız çalışma sürecinizi etkiler. Birçok yönetici dünyanın dört bir yanından uzmanları davet ettiğini ve ilgilenilen konular hakkında ilginç, açık görüşmeler düzenleyerek farklı bakış açıları ile durumu değerlendirmenin oldukça önemli olduğunu vurguluyor.

Dijital Platformların Avantajlarından Yararlanın:

Yaratıcılık ve inovasyon her alandan ve her pozisyonda sese kulak vererek gerçekleşir. Dijital platformlarda gerçekleştirilen sohbetler ve toplantılar kişilerin kendilerini ifade etme olanağı sağlıyor. Her pozisyondan ve alandan kişinin kendilerini daha rahat ifade ettiği bir ortamda inovasyon da kaçınılmaz bir sonuç olarak ortaya çıkıyor. 

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800