Doğru hayatı yaratmanın ipuçları

Bir günü kolaylaştırmak ve daha mutlu yaşamak için bu maddelere bir göz atın. Acaba aralarında sizin uyguladıklarınız da var mı?

İngiltere'de Warwick Üniversitesi'nde yapılan bir araştırma mutlu insanların daha çok çalıştığını, daha çok para kazandığını, iş hayatında daha başarılı olduklarını ve diğerlerine oranla yüzde 12 daha üretken olduklarını ortaya koymuş.

Araştırma sonucuna göre mutsuzlar ise ortalamadan yüzde 10 daha az üretken. Peki nasıl mutlu olunacak?

Psikolog yazar Martha Beck ‘Doğru Hayatı Yaratmanın İpuçları’ kitabında bir günü kolaylaştırmak ve daha mutlu yaşamak için birkaç kısa yol anlatıyor.

2 10 VAKTİNİZİ HEDİYE EDİN

 Hepimizin sosyalleşmeye, sevdiklerimizle bir arada olmaya ihtiyacı var. Yalnız olan bir arkadaşınızın, akrabanızın yanına gidin ve onunla vakit geçirin. Bu sadece onu değil, onu mutlu eden kişi olarak sizi de mutlu edecek.

3 10 KENDİNİZİ SEVİN

Kendinize ‘Ben sevilen biriyim’ deyin. Biz neye inanırsak oyuz.

4 10 BAŞKALARI İÇİN ENDİŞELENMEYİN

Bu insan için en büyük ağırlıklardan biriymiş. Tabi ki sevdikleriniz için endişelenebilirsiniz ancak bunu sürekli hale getirmeyin. Endişe mutluluğa gölge düşürür.

5 10 SEVGİNİZİ PAYLAŞIN

Çok sevin ve sevginizi gösterin. Ne kadar çok severseniz o kadar çok sevilirsiniz.

6 10 POZİTİF OLUN

Para parayı, mutluluk mutluluğu çekiyor. Güzel enerji saçmaya çalışanlar daha mutlu oluyor, arkadaşları tarafından daha çok seviliyor, iş yerinde aranan kişi oluyor.

7 10 YARDIM EDİN

Bilgi, yetenek, zaman veya para vererek yardım etmek sizi mutlu edecek. Ne paylaşabilecekseniz hemen harekete geçin. Bu ofis arkadaşınıza yardım da olabilir, kullanmadığınız giysi, kitap vb. eşyaları paylaşmak da.

8 10 GÜZEL SÖZLER SÖYLEYİN

Çevrenizdekilere onlar hakkında olumlu düşüncelerinizi söyleyin. Mesela aileniz için buzdolabına küçük, sevimli notlar bırakabilirsiniz. İşinde başarı kazanan arkadaşınıza tebrik mesajı gönderebilirsiniz.

9 10 SÜRPRİZLER YAPIN

Hayatınızı zenginleştirmek için sevdiklerinizin hoşuna gidecek, onları şaşırtacak küçük sürprizler yapın.

10 10 DOĞRU YÖNE ODAKLANIN

Kontrol edemediğiniz şeylere değil, değiştirebileceğiniz şeylere odaklanın ve değiştirin.

Yorumlar
Kalan Karakter 800