Avrupa’dan Türk kadınlarına ödül

Uluslararası Satranç Federasyonu (FIDE), Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’ı “Avrupa Kıtasının Üstün Başarılı Yöneticisi” seçti. FIDE’nin “Satrançta Yılın Kadınları Ödülleri”nde kıtalar yarıştı, en fazla ödülü Türkiye kazandı.

TSF Başkanı Tulay’ın yanı sıra Türkiye’nin ilk Kadın Uluslararası  Satranç Ustası Nilüfer Çınar Çorlulu, “Avrupa’nın Öne Çıkan Satranç Eğitmeni” olarak ödül aldı. Satranç milli takım sporcusu   Handenur Şahin de  “Avrupa’nın Mücadeleci Ruhuyla Öne Çıkan Engelli Kadın Oyuncusu”  oldu. 

Handenur Şahin de  “ Avrupa’nın Mücadeleci Ruhuyla Öne Çıkan Engelli Kadın Oyuncusu” kategorisinde ödül aldı.

SMA’LI HANDENUR’A ÖDÜL

İki yaşında SMA teşhisi konan 1997 doğumlu Handenur Şahin ise TSF’nin Ana Sponsoru Türkiye İş Bankası ile hayata geçirdiği Satranç Sınıfları projesi ile 10 yaşında satranç sporuyla tanıştı. Milli takım formasını gururla taşıyan Şahin, birçok uluslararası turnuvada büyük başarıya imza attı. Şahin, Galatasaray Üniversitesi Siyaset Bilimi bölümünü birincilikle bitirdi. Sabancı Üniversitesi Siyaset Bilimi tezli yüksek lisans programına tam burslu kabul edildi ve mezun oldu.


Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay

LİSANSLI KADIN SPORCU SAYISIYLA ZİRVEDE

 Kız çocuklarının satranç sporunda olmasına özel önem veren Gülkız Tulay yönetimindeki TSF sayesinde 10 yıl önce 47 bin 332 olan lisanslı kadın sporcu sayısı 2022 yılı itibariyle 368 bini geçti. Bu sayede satranç sporu, lisanslı kadın sporcu sayısı açısından tüm branşlar arasında zirveye yerleşti.

Sabahları enerjinizi artıracak yöntemler!Çoğu sabah kendinizi halsiz hissederek uyanıyorsanız, enerji yönetim planı geliştirmenin zamanı geldi demektir.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store