Annelere 650 Lira Kreş Yardımı İçin Başvurular Başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan çalışan annelere müjdeli haber geldi.
Annelere 650 Lira Kreş Yardımı İçin Başvurular Başlıyor

Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada 0 – 60 aylık (5 yaşında kadar) çocuklarını Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı kreşlere gönderen çalışan annelere 24 ay 650 lira yardım yapılacağını söyledi. Müjdeyi alan çalışan anneler başvuruların başlayacağı tarihi ve başvuru detaylarını merak etmeye başladı. İşte, 650 lira kreş yardımı başvuru sayfası ve başvuru tarihi…


Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili şunları söyledi:


"Projeden 0-60 aylık çocuklarını Bakanlığımız ya da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kreşe, anaokuluna veya gündüz bakımevine gönderen ve sigortalı işçi statüsünde çalışan anneler yararlanacak. Annelere her ay 650 lira civarında (100 avro) destek sağlanacak."


ANNELERE TOPLAM 169 MİLYON LİRA YARDIM


Milliyet’te yer alan habere göre, Bakan Selçuk, projenin Ankara, Antalya, Bursa, Elazığ, İstanbul, İzmir ve Malatya'da SGK tarafından uygulanacağını bildirerek, "Bir anne 24 ay boyunca destek alabilecek. Ayrıca mali desteğe başvuran ilk 13 bin anneye tek seferlik 650 lira (100 avro) kırtasiye desteği de sağlanacak." dedi.


KREŞ YARDIMI BAŞVURU TARİHİ ve BAŞVURU SAYFASI


Proje kapsamındaki yardımların toplamda 169 milyon lirayı (26 milyon avro) bulacağına dikkati çeken Selçuk, "Projenin amacı, kadınların kayıtlı istihdamını desteklemek ve aile-iş yaşamı dengesini güçlendirmek. Bakanlık olarak aile birliğini korumak ve güçlendirmek için bu tür projeleri yaygınlaştıracağız." diye konuştu.   Projeye ön kayıtlar 15 Ekim Salı günü saat 14.00'ten itibaren internet üzerinden (www.sgkkurumsalcocukbakimi.org) e-devlet şifresiyle yapılabilecek. Sayfa henüz aktifleştirilmedi. 15 Ekim'den itibaren sayfaya erişim sağlanabilecek.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
  • mediha bengi çok iyi olur sayfaya girebilsek açılmıyor
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol