Vergi beyannamesini henüz vermeyenlere müjde!

Muhtasar, KDV ve gelir vergisi beyannamesi hazırlayanlara müjdeli haber Maliye Bakanı Naci Ağbal'dan geldi.
1

Maliye Bakanı Naci Ağbal, vergi beyanname sürelerinin uzatıldığını açıkladı. Bir televizyon programında konuşan Ağbal "Bu ayın 23'ünde muhtasar beyanname verilmesi gerekiyor, bu muhtasar verme süresini 23 Mart'tan 27 Mart'a uzattık. 24 Mart itibarıyla KDV beyannamesi verilmesi gerekiyor, bu süreyi de 27 Mart'a uzattık. Gelir vergisi beyannamesi 27 Mart tarihinde verilmesi gerekiyor, bunun da verilme süresini 31 Mart tarihine uzattık. Ödeme sürelerinde bir değişiklik yok" dedi.

2

Sektör temsilcilerinin vergi indirimlerinin uzatılmasını istediğini belirten Ağbal şunları kaydetti: “Gelen rakamları izliyoruz ve çok memnunuz, uzatma açısından şu anda verilmiş bir kararımız yok. Nisan sonu geldiğinde rakamlara tekrar bakacağız; o zaman piyasada canlanma noktasında belli bir noktaya gelmişsek uzatmaya gerek yok, ama hala ihtiyaç varsa uzatabiliriz.”

3

KDV’yi büyümeye engel, kayıtdışılığa iten bir sistem olmaktan çıkarmak için baştan aşağı sistemi gözden geçirdiklerini belirten Ağbal, “KDV’deki çalışma için 3 aylık bir süre biçtik, bunu paydaşlarla ele alacağız. KDV'deki bazı uygulamalar üretimi caydırıyor; tahsilatın ancak vergi oranlarını düşürerek artırılabileceğini biliyoruz, ideal olan oranları düşürerek tabanı genişletmek” diye konuştu.

KAYNAK: HURRIYET.COM.TR

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol