1447 Kiracısından Kira Almıyor'

Ünlü iş insanı Dikran Masis, koronavirüs salgını nedeniyle 1447 kiracısından kira almadığını açıkladı. Masis, tüm mülk sahiplerine de çağrıda bulundu.

Koronavirüs salgını nedeniyle finansal açıdan güçlük çeken esnafa desteğin öneminden bahseden ünlü iş insanı Dikran Masis, yedi tane çarşımız, 1447 tane kiracımız var, bu süreçte asla kira almayı düşünmedim diyor.

Ünlü iş insanı, 'Neden kira alalım ki, adamın dükkanı kapalı, geliri yok. Bizim de çarşı sahibi olarak kira almaya hakkımız yok diye düşünüyoum.' diyor ve '1447 esnafın evde oturup, o can sıkkınlığı ile eyvah kiramı nasıl ödeyeceğim diye düşünmesini istemedim. Öncelikle herkes sağlıklı kalsın, iyi olsun, bu yeterli.' diye ekliyor. 

Masis, koronavirüs krizinin ilk gününden itibaren kimseden para alınmamasını söylediğini belirtiyor. 

Devletin dürüst firmalara sırt çıktığını söyleyen Masis, 'bence işyeri kapalı olan esnafın hiç bir şekilde bu süre zarfında kira ödememesi lazım' derken, 'biz Türkiye olarak bunu atlatırız, ama her şeyi devletten beklememek lazım.' diyor ve mülk sahiplerine çağrıda bulunuyor.

Masis, kirada mülkü olanlara bir de hatırlatma yapıyor; 'iyi bir kiracın var, aylardır sana düzenli kria ödemiş, şimdi dünya .apında bir krizle karşı karşıyayz, şimdi iki ay kira almasan ne olur?' 

Yorumlar
Kalan Karakter 800