Uygulamayla 64 bin kişi iş buldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) akıllı şehir uygulaması “İstanbul Senin” uygulamasında yer alan ‘İş ara İş Bul’ bölümü aracılığıyla kentte 64 binden fazla kişi özel sektörde iş buldu.

İstanbul Senin uygulamasıyla; ulaşımdan fatura ödemelerine, ücretsiz İBB Wi-Fi'dan, Hamidiye Su siparişine kadar pek çok hizmete ulaşmak mümkün.

ÜCRETSİZ Wİ-Fİ

İstanbul'un dijital dönüşüm yolculuğunun ilk adımı olarak hayata geçirilen İstanbul Senin uygulaması, Kasım 2021’den bugüne 1 milyon kullanıcı sayısını aştı. İstanbulluların ihtiyacı olan her türlü uygulamayı bir araya getiren İstanbul Senin; ulaşımdan fatura ödemelerine, ücretsiz İBB Wi-Fi'dan, Hamidiye Su siparişine, ücretsiz eğitimlerden otobüslerin konumunun ve durağa geliş zamanlarının canlı takibine kadar pek çok hizmete online erişim imkanı veriyor.

DAHA DA GÜÇLENECEK

İstanbul Senin uygulamasının 1 milyon kullanıcı sayısını aşmasıyla ilgili değerlendirmede bulunan İBB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Erol Naim Özgüner, uygulamanın aynı zamanda İstanbul’u bir start-up merkezine dönüştürecek özelliklerde olduğunu dile getirerek, “Mobil ödeme, tüm İBB hizmetlerine tek noktadan kolay erişim gibi birçok ayrı fazı bulunan İstanbul Senin, önümüzdeki dönemde daha da güçlenecek. İstanbulluların yoğun ilgisi, bizi her geçen gün daha fazlasını yapmaya teşvik ediyor” dedi.

İSMEK’E NASIL BAŞVURULUR?

İstanbul Senin uygulaması, İBB hizmetlerine tek tıkla erişimin yanı sıra, “İş Ara İş Bul” mini uygulamasıyla istihdam imkanı da sağladı. İBB’nin Bölgesel İstihdam Ofislerine entegre olan mini uygulamasına 200 bin İstanbullu iş başvurusunda bulundu. 64 bin İstanbullu bu başvurudan sonuç alarak işe yerleşti. 

KAMPANYALAR, TEKLİFLER

Ayrıca İstanbul Senin uygulaması üzerinden; İBB Genç Üniversiteli Eğitim Yardımı, Sen Oku Diye, Ders Atölyeleri, 100 Kadın Yazılımcı, Enstitü İstanbul İSMEK kurs başvuruları da kolayca yapılabiliyor. Uygulamayı kullanan İstanbullular kendilerine sunulan kampanya ve tekliflerden de faydalanabiliyorlar. Kullanıcılar İstanbul Kitapçılarındaki alışverişlerinde yüzde 25 indirim imkanına sahip olurken, Kemerburgaz Kent Ormanı otoparkında ise yüzde 20 oranında indirimden faydalanıyor. İstanbul Senin uygulamasına linki şöyle: https://m.istanbulsenin.istanbul/ibb  

Zihninizi ve bedeninizi nasıl geliştirebilirsiniz? Zihninizi ve bedeninizi nasıl geliştirebilirsiniz? Zihin ve beden sağlığı için ne gerekiyor?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store