Sevdiğiniz işi bulmaya hazır mısınız?

Sevdiğiniz işi bulmaya hazır mısınız? Şimdi atmanız gereken adımlara geçelim.

1 7 Özgeçmişinizi güncelleyin

Güncellenmiş bir özgeçmiş, iş arama başarınızın anahtarıdır. Özgeçmişinizde tüm potansiyelinizi ortaya koymanız gerekir. İlgili tüm becerileri eklediğinizden emin olun.

Ayrıca, ihtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir eğitim veya sertifika ile becerilerinizi yenilemeyi veya özgeçmişinizi güçlendirmeyi de düşünmelisiniz. Özgeçmişinizi açıklayabileceğinizden emin olarak görüşmeye gidin.

2 7 En iyi referanslarınızın bir listesini derleyin

Önceki pozisyonlarınızı tekrar düşünün. Parlak bir referans vermek için güvendiğiniz biri var mı? Mevcut işvereninize yeni iş aradığınızı bildirmek istemiyorsanız, mevcut ofisinizden referansları kullanmaktan vazgeçmek isteyebilirsiniz. Listenizi oluştururken, gerektiğinde kullanmak için referanslarınızdan güncel iletişim bilgilerini arayın.

3 7 Size uygun olanlara başvurun

Her şeyden önce, uzaktan ilgilenmediğiniz işlere başvurarak zaman kaybetmek istemezsiniz. Bu yüzden size uygun olabilecek işlere başvurmaya gayret edin.

Alanınız için tasarlanmış niş iş ilanlarına göz atarak başlayabilirsiniz. Nereye baktığınızdan emin değilseniz sektörünüze ait iş ilanlarını arayarak başlayın. 

Sektörünüze uygun işleri bulmanın bir başka yolu da sektörünüzle ilgili iş ilanları yayınlayan alanları takip etmektir. 

4 7 Profesyonel çevrimiçi ağınızı oluşturun

Sevdiğiniz işi bulmaya çalışırken, profesyonel bir çevrimiçi varlık oluşturmak bir zorunluluktur. Bunu yapmak için en iyi yer Linkedin’dir. LinkedIn, profesyonel bağlantılar kurmak için kullanabileceğiniz kullanışlı bir sosyal medya ağıdır.

5 7 Yeni bir iş bulmanıza yardımcı olması için ağınıza ulaşın

İster sevdiğiniz bir iş arıyor olun, ister yeni bir kariyer bulmaya niyetli olun, mutlaka ağınıza ulaşmalısınız. Ağınıza yeni bir fırsat aradığınızı söyleyin. Kimin bir pozisyonu doldurmak istediğini asla bilemezsiniz. 

6 7 Başvurduğunuz her iş için özgeçmişinizi ve ön yazınızı özelleştirin

İlginizi çeken bir iş fırsatı bulduğunuzda, özgeçmişinizi ve ön yazınızı pozisyona göre uyarlamak için zaman ayırın. 

7 7 Yalnızca kişisel bilgisayarınızdan yeni bir iş arayın

Halihazırda bir işiniz varsa, yeni bir iş aramak için mevcut şirketinizin ekipmanını kullanmayın. Ne yazık ki, mevcut işvereniniz şirket zamanında yeni işler aradığınızı fark ederse, muhtemelen rahatsız edici bir durum olacaktır.

Yorumlar
Kalan Karakter 800