Starbucks’tan Kahve Fiyatlarına %30’a Varan Zam!

Starbucks, kahve fiyatlarına yüzde 20 ila 40 arasında zam yaptı. Fiyat değişikliği sonrası kahve fiyatlarında, ortalama 3-4 TL arasında bir fiyat artışı söz konusu…

Para Durumu Para Durumu info@paradurumu.tv

Dünyaca ünlü kahve markası Starbucks, kahve fiyatlarına zam yapma kararı aldı ve Türkiye'nin birçok noktasında da şubesi bulunan ünlü markanın kahveleri, yüzde 25 ila 40 arasında zamlandı.

Markadan henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen bu zammın Starbucks'ın şubelerinde bulunan fiyat listesine yansıtıldığı görüldü.

Yüzde 20’lik zam yalnızca klasik filtre kahvelere uygulanırken yüzde 25 oranında zam yapılan ürün çeşidi 3-4 kahveden oluşuyor ve geri kalan ürünlerin tamamı da yüzde 30 ila yüzde 40 arasında zamlanmış durumda…

YENİ FİYATLAR

Latte’nin fiyatı 14,25 TL’den 17,75 TL’ye yükselirken filtre kahvenin (Tall) fiyatı 10,75 TL'den 14,25'e çıktı. Çekirdek kahvenin (250 gr) fiyatı ise 89 TL’den 99 TL’ye yükseldi.

Şimdi “bi’ kahve” sipariş etmeden önce “10 Saniye Kuralı”nı uygulamanın ve kendinize “İstek Mi, İhtiyaç mı?” diye sormanın tam sırası!

Kendinize Hiç Soruyor Musunuz? Finansal Okuryazarlık Öncüsü, Para Durumu & Moneye Başkanı Özlem Denizmen soruyor ''Bir şey satın alırken kendinize soruyor musunuz? İstek mi, ihtiyaç mı? Benim için değerli mi? Anlamlı mı? Bunun için kaç saat çalışmam lazım?''

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store