Pandemide Uzaktan Çalışma Maliyetleri Artırdı mı?

Yaklaşık 1,5 yıldır evden çalışıyoruz. Yapılan bir araştırma; evden çalışmanın her bir çalışan için maliyetleri arttırdığını gösterdi. Peki uzaktan çalışanların ev masrafları ne kadar arttı?

Ntv'nin haberine göre; Koronavirüs salgını iş yaşantısında önemli değişiklikleri beraberinde getirdi. Salgınla uzaktan çalışma hızla yaygınlaştı. Yeni dönem hem işyerleri hem çalışanlar için bazı avantajlar ve dezavantajlar getirdi. Çalışanlar yol sürelerinden kurtulurken, evden çalışma nedeniyle evdeki harcamaları ise arttı. Yapılan bir araştırmaya göre; uzaktan çalışanların ev masrafları aylık 619 lira arttı

Bir ofis malzemeleri satış sitesinin araştırmasına göre, yeni model ile ev harcamalarında her bir çalışan için aylık ortalama artış tutarı 619 lira oldu.10 şirketten 6'sı artan maliyetler karşısında çalışanlarına destek sağlarken, 4'ü çalışanına ek bir gelir sağlamadı.

Aşılanma oranlarının artmasıyla birlikte ofislere kontrollü geri dönüşler de başladı. İşverenlere göre planlamalar tamamen aşılama oranlarına bağlı olacak. Her iki işyerinden biri çalışanların ofise dönüp dönmek istemediğine yönelik anket düzenlerken, her 10 işyerinden 7'si ise ofislerin çalışma düzenini değiştirdi.

Masa ve oturma düzeninin değiştirilmesi ofiste yapılan değişikliklerin ilk sırasında gelirken, ikinci sırada yemek saatlerinin departmanlara göre düzenlenmesi, üçüncü sırada ise ofiste yapılan toplantıların online olarak gerçekleştirilmesi oldu.

Çalışanların uzaktan çalışmaya yönelik düşünceleri ise farklılık gösteriyor. Yarısı uzaktan çalışmayı yarısı ofisi daha verimli buluyor.

Çok Para Harcamadan Nasıl Zayıflanır?Hem sağlıklı beslenip formunuzu hem de bütçenizi korumak istiyorsanız bunları yapın.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store