Marketlerde 60 Yaş Üstü İçin Yeni Düzenleme

CarrefourSA mağazalarının yarından itibaren yalnızca 60 yaş üstü müşterileri için saat 08:00-09:00 arasında hizmet vereceği açıklandı.

CarrefourSA'nın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 
'Ne lazımsa yapmaya hazırız! 
👉 Mağazalarımızı yalnızca 60 yaş üzeri müşterilerimiz için erken açıyoruz. (08.00 - 09.00 arası)
👉 Kasalarımıza cam paravanlar kurduk ve sosyal mesafeyi korumak için yerlere 1,5 metre aralıklarla sosyal mesafe kuralı getirdik.' denildi.

Bu uygulamanın AVM'ler dışındaki mağazalar için geçerli olduğu da belirtildi.

Metro Toptancı Market Zinciri ise, alışveriş esnasında sosyal mesafeye dikkat edilmesi konusunda müşterilerini uyardı.
Mağazalardaki ziyaretçi sayısının belli bir sayıda olması herkesin sağlığı için önem taşıyor diyen Metro Market yetkilileri, alışverişlerin de yakınlar ile birlikte değil, bireysel olarak yapılmasını önerdiğini açıkladı.
Ayrıca market tarafından yapılan açıklamada, 'Mağazalarımızı ziyaret ederken, çocukların ve risk grubunda olan aile bireylerinin kalabalık ortamdan uzak, mümkünse dış ortamda veya arabanızda beklemeleri için hassasiyetiniz gerekmektedir.' dendi.

Özellikle bu dönemde, tüm harcamalarınızda kartlarınızın temassız ödeme seçeneğini kullanmanız sağlığınız açısından büyük önem taşımaktadır.

Kartlı Ödemelere Koronavirüs DüzenlemesiBKM Başkanı Soner Canko, yoğun talep nedeniyle temassız ödemelerde şifresiz işlem limitinin 18 Mart itibarı ile 250 liraya yükseltildiğini duyurdu.

 Yorumlar
Kalan Karakter 800