Kırmızı Ete Zam mı Geliyor?

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, koronavirüs salgını süresince kırmızı ete zam yapılmayacağını açıkladı.

Özellikle sosyal medyada sıkça konuşulan, koronavirüs salgınından sonra et fiyatlarına zam mı gelecek sorularına, Türkiye Kasaplar Federasyonu yanıt verdi.
Başkan Vekili Osman Yardımcı, yaptığı açıklamada koronavirüs salgını dönemi boyunca kırmızı ete zam gelmeyeceğini, vatandaşların tedirgin olmaması gerektiğini ve bu tip provokatif açıklamalara itibar edilmemesi gerektiğini ifade etti.

Zam Yok, dedikodulara itibar etmeyin

Osman Yardımcı, “Koronavirüs salgını sürecinde kırmızı ete zam yok. Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın. Esnafımız, vatandaşımızın hizmetinde. Kırmızı et fiyatlarıyla ilgili bonfile ve pirzola baz alınmasın, vatandaşımız daha çok kıyma ve kuşbaşı tüketiyor” dedi.

Stok yapmayın

Vatandaşların bu dönemde yoğun bir şekilde stok yaptığını da söyleyen Yardımcı, aslında buna gerek olmadığının altını çizdi ve Türkiye genelindeki tüm mezbahaları da titizlikle inceleyip denetlediklerini de sözlerine ekledi.

Yorumlar
Kalan Karakter 800