Dünyanın En Nadir Elmaslardan Biri Ne Kadara Satılacak?

Sotheby's bu sonbaharda dünyanın en nadir elmaslarından birini açık artırmaya çıkaracak. Peki dünyanın en nadir elmaslardan birini ne kadara açık artırmaya çıkarılacak?

Sotheby's, bu sonbaharda nadir bulunan D Color 102.39 karatlık kusursuz oval bir pırlanta satışa çıkaracak. Sotheby's'e göre, şimdiye kadar açık artırmaya çıkarılan en büyük ikinci oval elmas olacak.

Hem dahili hem de harici olarak tamamen kusursuzdur ve dünyadaki kimyasal olarak en saf elmaslardan biridir. Bu bir Tip IIa pırlanta, tüm elmasların yalnızca% 2'sinin düştüğü bir kategori. Daha önce müzayedede 100 karatın üzerinde sadece yedi elmas satılmıştı ve bu elmasların beşi Sotheby's tarafından satıldı.

2013 yılında, Sotheby's Hong Kong, 118,28 karatlık oval bir pırlantayı 30,8 milyon dolara sattı. 2015 yılında, Sotheby's New York , 22,1 milyon dolara 100,20 karat zümrüt kesim kademeli kesim pırlantayı açık artırmaya çıkardı.

Bu en yeni D Color oval elmas rezervsiz olarak sunulacak, yani ona en çok teklif veren kişi kazanacak. İhale 15 Eylül'de çevrimiçi olarak açılacak.

Etiketler mücevher elmas
Yorumlar
Kalan Karakter 800