Doğalgaza Ne Kadar Zam Yapıldı? İşte Kasım Ayı Tarifesi

Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte doğalgazda artış başladı. Ve BOTAŞ yeni doğal gaz tarifesini duyurdu. Peki yeni tarife ile doğalgaz fiyatı yüzde kaç zamlandı? İşte kasım ayı tarifesi:

Yeni tarifeye göre doğal gaz yüzde 47, sanayide kullanılan doğalgaz fiyatı ise yüzde 48 zamlandı. Konutta kullanılan doğal gazda fiyat değişmedi. Yeni tarifeye göre doğal gaz yüzde 47, sanayide kullanılan doğal gaz fiyatı ise yüzde 48 zamlandı. Konutta kullanılan doğalgazda fiyat değişmedi.

Yüzde 48 Arttı

Kasımda yıllık tüketimi 300 bin metreküpün üzerinde olan serbest tüketicilerin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatı ekim ayına göre yaklaşık yüzde 48 artarak 3 bin 500 liraya çıktı. Söz konusu ayda organize sanayi bölgesi veya kullanıcı birliği abonelerinin tükettiği 1000 metreküp doğal gazın fiyatı ise yaklaşık yüzde 48 artarak 3 bin 482 liraya yükseldi. 

Santrallerde Yüzde 46

Ayrıca elektrik üretim santrallerinin kullandığı 1000 metreküp doğal gazın fiyatı yaklaşık yüzde 46 artışla 4 bin lira oldu. Doğal gazda fiyat tarifeleri aylık olarak hesaplanıyor.

 

Doğalgaz Faturasını Düşürmenin Püf Noktaları Özlem Denizmen, Çağla İle Yeni Bir Gün Programı'nda doğalgaz faturasını düşürmenin püf noktalarını anlattı!

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store