COVID-19 Bu Yıl Sevgililer Günü Harcamalarını Nasıl Değiştirdi?

COVID-19'un yaşayış şeklimizi değiştirmesiyle, tüketiciler sevgiyi güvenli bir sosyal mesafeden nasıl kutlayacaklarını yeniden tasarlamaya başladı.

COVID-19'un yaşayış şeklimizi değiştirmesiyle, tüketiciler sevgiyi güvenli bir sosyal mesafeden nasıl kutlayacaklarını yeniden tasarlamaya başladı.

Ve pandemi etkisinde kutlanan Sevgililer Günü'nde alışveriş çılgınlığı da hız kesmedi! İnternetHaber’de yer alan habere göre İnsanlar eve kapanınca çevirim içi kanallarda birçok ürünün satışı yüzde 100 arttı. Ve insanların en çok teknolojik aletlere yatırım yaptığı görüldü. En çok akıllı telefon, dizüstü bilgisayar ve tablet, kişisel bakım ürünleri, beyaz eşya ile elektronik ev eşyası satıldı.

Mobil cihaz aracılığıyla etkileşim her geçen yıl artmaya devam ediyor ve tüketiciler özellikle alışveriş yapanlar, okumak, araştırmak, markalarla etkileşim kurmak ve nihayetinde satın almak için sürekli olarak çok kanallı bir yaklaşım kullanıyor.

Çevirim içi alışverişlerde ev dekorasyon kategorisinde yüzde 43'lük bir artış, bilgisayar kategorisindeki satışlar 3 kat, cep telefonunda ise yüzde 82 artış söz konusu. Tüketicilerin çevrim içi satın alma eğilimleri de giderek artacak gibi görünüyor.

Otellerin doluluk oranı yüzde 100
Salgın sebebiyle yeme-içme yerleri kapalı olunca insanlar otellere yöneldi. Bu hafta sonu otellerin doluluk oranı yüzde 100'e çıktı.

Pırlanta ve parfüme olan ilgili 4.500 TL
Bu yıl da en fazla öne çıkan sektör kuyumculuk oldu. Zen Pırlanta Yönetim Kurulu Başkanı Emil Güzeliş, satışlarının bu yıl geçen yıla göre yüzde 30 arttığını söyledi. Güzeliş, şunları kaydetti: "Alışverişler online tarafa kaydı. Pırlantanın yanı sıra parfüme olan ilgi de yüksek. Denemek için mağazalarımıza gelenlerin tamamı satın alıyor. Tüketici bazında ortalama alışveriş tutarı 4.500 TL."

14 Şubat’ın Neden Ticari Olduğunu Gösteren 5 Madde!Tüm dünyada 14 Şubat sevgililer günü olarak bilinir. Aşıklar birbirlerine sevgilerini göstermek için pahalı hediyeler alırlar ya da sevgilerini farklı etkinlikler ile kutlarlar.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store