Black Friday Çılgınlığına Kapılmayın!

Birçok mağazanın indirime girdiği ve alışveriş çılgınlığının yaşandığı ‘Cuma’ bütçenizi sarsmasın!
Black Friday Çılgınlığına Kapılmayın!

ABD, İngiltere ve Kanada’da Şükran Günü’nden sonra gelen ilk Cuma günü için gerçekleşen indirim, bir süredir Avrupa ülkeleri ve Türkiye’de de gerçekleşiyor. Kara Cuma/ Efsane Cuma/ Bereketli Cuma’dan önce özellikle ünlü markalarda yüksek indirimler başlıyor ve genellikle bu mağazalar normal saatlerinden daha erken açılıp daha geç saatlerde kapanıyor. Çoğu zaman bu büyük indirimler izdihamlara bile neden oluyor.

Black Friday’de Ne Kadar Harcanıyor?

Daha önceki senelere baktığımızda Black Friday günü Türk kullanıcılar alışverişlerde normal bir güne oranla %622’lik bir sıçramanın kaynağı oluyor ve en çok moda, elektronik, kitap için alışveriş yapıyorlar. Ancak kar sağlayacağım diye gereksiz alışverişe kendimizi kaptırıp zararlı çıkmamak gerekiyor.

İndirim Tuzaklarına Düşmeyin!

Pek de fazla kullanmayacağınız bir şeyi sırf indirimde diye almak ne kadar akıllıca dersiniz? İstek mi, ihtiyaç mı sorusunu size sürekli hatırlatıyoruz.  Bir şeyi satın almadan önce 10 saniye durup düşünün: İstek mi, ihtiyaç mı? İstekse mutlaka erteleyin, diyoruz. Peki ihtiyaçlar… O zaman mutlaka araştırın ve planlayın. İndirimden faydalanmak ve tasarruf etmek güzel bir fırsat. Bunu ihtiyaçlarınız için değerlendirdiğinize emin olun.

Satın almadan önce 10 saniye kuralı! Bu kural nedir diye merak ediyorsanız tıklayın.

Yorumlar Üye girişi
1000
*
*
*
* Mesajınızın sorumluluğu size aittir
Benzer Haberler
listelemeye devam et
Üye Ol