Uçak modunda son 6 ay

Avrupa'da uçuşlarda da 5G kullanımına geçişle birlikte 'uçak modu' zorunluluğunun da sona ermesi bekleniyor. Avrupa Komisyonu 5G frekans bantlarını uçaklar için kullanılabilir hale getirmeleri için üye devletlere 30 Haziran 2023'e kadar süre verdi.

Avrupa Komisyonu, üye devletlerin 5G frekans bantlarını uçaklar için kullanılabilir hale getirmeleri için 30 Haziran 2023’ü son tarih olarak açıkladı. Bu tarihten itibaren artık yolcular, uçuş sırasında telefonlarının tüm özelliklerini kullanabilecek. AB ülkeleri arasında seyahat edenler aramaların yanı sıra müzik ve video akışı sağlayan veri ağırlıklı uygulamalara kullanabilecek.

AB'nin İç Pazardan Sorumlu Komisyon Üyesi Thierry Breton, planın "insanlar için yenilikçi hizmetler sunacağını" ve Avrupalı şirketlerin büyümesine yardımcı olacağını belirterek, "Süper hızlı, yüksek kapasiteli bağlantının sunduğu olanaklar söz konusu olduğunda gökyüzü artık bir sınır değil" dedi.

Diğer taraftan, AB Komisyonu, 2008'den beri uçaklar için belirli frekans bantlarını ayırdı ve bazı hizmetlerin havada internet erişimi sunmasına izin verdi. Ancak bu hizmet, uçak ile yerdeki bir uydunun bağlanmasını gerektiğinden yavaştı.

Haftalık bütçe diyetine hazır mısınız?Bedenini inceltmeye çalışanları bir kenara bırakalım, cüzdanımızı şişmanlatmak için bir diyet hazırlayalım...

 

Etiketler 5G uçak modu frekans
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store