Twitter’ın kurucusu Bitcoin akademi kurdu

Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ve müzisyen Jay Z, dar gelirli Amerikalılara ücretsiz kripto eğitimleri vermek için Bitcoin akademisi kurdu. Her iki isim de yeni girişimlerini attığı tweetler ile kamuoyuna duyurdu.

Bu ay içinde başlayacak akademideki dersler hem fiziksel hem de çevrimiçi ortamda gerçekleşecek. Haftada iki kez düzenlenecek olan derslere, Black Bitcoin Billionaire sitesinin yöneticisi Lamar Wilson ve Crypto Blockchain Plug'ın kurucusu Najah J. Roberts. Gibi isimler eğitmen olarak katılacak.

Katılımcılara program kapsamında akıllı telefonlar, internete bağlanmalarına yardımcı olacak cihazlar, küçük bir miktar Bitcoin ve bir yıllık veri paketi sunulacak. Akademi, yetişkinlerin yanı sıra çocukları da kripto para konusunda eğitmeyi planlıyor. Bu bağlamda hafta sonu programlarıyla bölgedeki çocukların konu hakkında daha fazla bilinçlenmesi sağlanacak.

Ders programının içeriği ise katılımcıların bilgi seviyesine, geçmiş deneyimlerine ve sosyal çevresine göre değişecek. Ancak temel olarak kripto paraya giriş konularını, blockchain'in çalışma prensiplerini ve dolandırıcılıkların nasıl saptanabileceğini kapsayacak.

Jack Dorsey ve Jay-Z tarafından fonlanan akademinin operasyon yönetimini ise Jay-Z'nin annesi Gloria Carter'ın kurucu ortaklığını ve CEO'luğunu üstlendiği Shawn Carter Foundation yürütecek.

The Bitcoin Academy eleştirileri

Öte yandan akademinin kuruluşuna yönelik eleştiriler de ortaya atıldı. Finansal sorunlar yaşayan kişilerin yüksek kazanç umuduyla kripto para piyasasına adım atmasının akademiyle özendirileceği ve
kripto para piyasasındaki dalgalanmalar nedeniyle bu kişilerin yaşayacakları olası kayıplarla hayatlarının olumsuz etkileneceği dile getiriliyor. Eğitimlere katılan kişilerin küçük birikimlerini de kripto para piyasasında kaybetmesinden endişe ediliyor. The Bitcoin Academy ise iddiaların aksine bu kişilerin piyasada kendilerini koruyabilmesi için bilinçli olmaları gerektiğini savunuyor.

İdeal bir çalışma odası nasıl tasarlanmalı?Son günlerde popülerlik kazanan freelance çalışma akımı; ev ve ofis yaşantısını birleştiriyor. Daha önce yalnızca ev yaşamına dair kurgulanan ev dekorasyonu, profesyonel yaşamın gerekliliklerine uygun hale geliyor. Peki evdeki ideal çalışma odası nasıl olmalı?

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store