Topraktan kazanıp çocukları okuttular

Ankara'da gece gündüz demeden toprağa verdikleri büyük emekle geçimlerini sağlayan iki kadın çiftçi, çocuklarının geleceğini de yine topraktan kazandıklarıyla inşa etti.

Ankara'nın Polatlı ilçesi Karaahmet Mahallesi'nde yaşayan Beyhan Gürkan ve Zübeyde Karakaya, bir yandan emekleriyle hanelerinin geçimine katkı sağlarken, topraktan elde ettikleri kazançla çocuklarının eğitim hayatlarında da önemli rol oynuyor.

'ÇİFTÇİ OLMADAN ÜRETİM OLMAZ'

Gürkan, bir çiftçi olarak zaman zaman erkeklerle özdeşleşen ağır işleri de yaptığını, çiftçi olmadan üretimin olamayacağını söyledi. 35 yıldır çiftçilik yaptığını belirten Gürkan, "Çiftçilerin ürün elde etmesi kolay değil. Buğdayımı kendim kamyona yükler, kendim kullanır, borsada satarım. 4 tane çocuğum var. Hepsi okudu, işini gücünü buldu. Birisi ABD'ye gitti. Hepsini toprak sayesinde okuttuk" dedi.

'ÇİFTÇİLİKLE ÇOCUKLARI OKUTTUK'

Aynı bölgede ikamet eden Zübeyde Karakaya da çiftçilik sayesinde çocuklarını okuttuğunun altını çizerek, "Eşimle beraber çiftçilik yapıyoruz. Emekliliğimiz bile yok şu an ama çok şükür geçiniyoruz. Eğer çiftçiler olmasa şehirdekiler bu kadar rahat yaşayamazlar" diye konuştu.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store