Tesla, 67 bin 698 otomobili geri çağırdı

ABD'li Ford'un ardından elektrikli araç üreticisi Tesla da Çin'e ihraç edilen 67 bin 698 "Model S" ve "Model X" marka elektrikli otomobili geri çağırdı.

ABD'li elektrikli araç üreticisi Tesla, Çin'e ihraç edilen "Model S" ve "Model X" marka elektrikli otomobili, üretim hatasından kaynaklanan güvenlik riskleri nedeniyle geri çağırdı.

Çin Devlet Piyasa Düzenleme İdaresinden yapılan açıklamada, denetimlerde şirketin söz konusu modeldeki araçların yazılımındaki hatalar nedeniyle batarya yönetim sisteminin hesap yanlışları yaptığı ve uyarı ekranında "bakım gerekiyor" ve "güvenli park" ifadelerinin yanlış zamanlarda görüntülendiğinin tespit edildiği belirtildi.

Açıklamada, 25 Eylül 2013 ile 21 Kasım 2021 arasında üretilen ve geri çağrılan 67 bin 698 araçtaki hataların düzeltilmesi için yazılımlarının güncelleneceği kaydedildi.

Ford yangın riski nedeniyle 634 bin aracı geri çağırdıAmerikan otomotiv üreticisi Ford, son yılların en büyük geri çağırma operasyonunu başlattı. Gerekçe, çatlamış yakıt enjektöründen kaynaklı yangın riski.

 

Çocuklarınızın girişimci olması için 8 alışkanlıkGirişimcilik yeni çağın trendi olacak ve kurumsal yapıların yavaş dinamiğini hızlandıracak. Çocuğunuz da bu ruha sahip olsun istiyorsanız ona kazandırmanız gereken basit alışkanlıklar var.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store