Sinemanın en çok aranan yıldızı!

Google Türkiye, sinema oyuncuları arasında Türkiye'nin en çok aranan ismini açıkladı.

 Google Türkiye, Twitter hesabından takipçilerine, 'Türkiye’de tüm zamanların en çok merak edilen sinema oyuncusu sizce kimdir?' diye sordu.

Google Türkiye, sonucu açıklamadan önce, 'Tutmayın küçük enişteyi, salıverin gitsin' repliğini paylaşarak ipucu verdi. Tosun Paşa filminde geçen bu replik, Kemal Sunal'a ait. 

DOĞUM GÜNÜNÜ 1 GÜN SONRA KUTLARDI

Oynadığı karakterlerle Türk sinema tarihine damga vuran oyunculardan olan Kemal Sunal, tiyatro ile sanat hayatına başladı. İlk amatör tiyatro oyunu, Vefa Lisesi'nde okurken rol aldığı Zoraki Tabip. 1977’de Antalya Film Festivali'nde Kapıcılar Kralı filmiyle En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan Kemal Sunal, 1974'te Gül Sunal ile evlendi. Bu birlikteliğinden Ali ve Ezo adlarında iki çocuğu vardı. Oyuncu, son filmi Balalayka’nın çekimleri için uçakla giderken kalp krizi geçirdi ve 55 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Kemal Sunal, 26 yıllık kariyerinde çok sayıda tiyatro eserinin yanında 76'sı başrol olmak üzere 82 filmde rol almıştı.

10 Kasım 1944 tarihinde dünyaya gelen ünlü aktör, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 10 Kasım günü vefat etmesi dolayısıyla yeni yaşını 11 Kasım günlerinde kutladı.

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store