Rusya tahıl koridorundan anlaşmasından çekildi

Rusya, Ukrayna’dan tahıl ürünlerin çıkışına ilişkin 'Tahıl Koridoru Anlaşma'sını süresiz olarak askıya aldıklarını açıkladı. Rusya Dışışleri Bakanlığı, koridordan geçen sivil gemilerin güvenliğini artık garanti edemeyeceklerini duyurdu.

Rusya Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Ukrayna silahlı kuvvetlerinin Ukrayna tarım ürünlerinin ihracatı için "Karadeniz Girişimi" uygulamasının bir parçası olarak oluşturulan insani koridoru örtü olarak kullanarak Sivastopol'daki deniz üssünde Rus Karadeniz Filosunun gemilerine ve altyapısına insansız hava araçlarıyla büyük hava ve deniz saldırıları düzenlediği kaydedildi.

 RUS GEMİLERİNE YÖNELİK TERÖR EYLEMLERİ

İngiliz uzmanlar tarafından yönetilen Ukrayna silahlı kuvvetlerinin, söz konusu insani koridorun işleyişini sağlayan Rus gemilerine yönelik "terör eylemleri"yle bağlantılı olarak Rusya'nın karar aldığı bildirilen açıklamada, "Rus tarafı, Karadeniz Girişimi'ne katılan sivil kuru yük gemilerinin güvenliğini garanti edememekte ve bugünden itibaren anlaşmanın uygulanmasını süresiz olarak askıya almaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, İstanbul'da Ukrayna gıdalarının taşınmasını kontrol eden Ortak Koordinasyon Merkezindeki Rus temsilcilere gerekli talimatın verildiği de ifade edildi.

Togg görücüye çıktı, fiyatı belli oldu mu?Yerli otomobil girişimi TOGG ilk elektrikli yerli otomobili bugün banttan indirecek. Mart ayında satışa çıkacak otomobilin fiyatıyla ilgili TOGG CEO’su açıklama yaptı.

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store