Rusya, Batılı ülkelere yönelik gıda yaptırımını uzattı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in imzaladığı kararla Rusya, Batılı ülkelere 2014'ten bu yana uyguladığı gıda sektörüne yönelik yaptırımları, 31 Aralık 2023'e kadar uzattı.

Putin'in imzaladığı kararnameyle Rusya, aralarında ABD ve Avrupa Birliği'nin de (AB) bulunduğu bazı ülkelerin uyguladığı yaptırımlara karşılık yürürlüğe koyduğu "karşı yaptırımları" 31 Aralık 2023'e kadar uzattı.

Rusya, Batılı ülkelerin yaptırımları nedeniyle 2014'ten bu yana ABD, AB ve Batılı bazı ülkelerden belirli gıda ürünlerine yönelik yaptırım uyguluyor.

Söz konusu yaptırımlar doğrultusunda Batılı ülkelerden özellikle bazı et ve süt ürünleri, sebze ve meyvelerin ithalatı durdurulmuştu.

Startup şehri İstanbul! Pastadan en büyük payı aldı Türkiye startup ekosisteminde yatırım alan her 10 girişimden 8’inin merkezi İstanbul’da yer alıyor. Sadece son çeyrekte 97 milyon dolarlık startup yatırmının 81.2 milyon dolarını İstanbul’daki girişimler aldı.

 

Etiketler Putin yaptırım Rusya
Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store