Rosneft'in net karı yüzde 15 azaldı

Rusya'nın en büyük petrol şirketi Rosneft, ocak-eylül döneminde net karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azalarak 591 milyar rubleye (9,4 milyar dolar) gerilediğini bildirdi.

Şirketten yapılan yazılı açıklamada, söz konusu dönemde petrol ihracatının ise yüzde 4,8 artarak 77,3 milyon tona çıktığı belirtildi.

Şirketin yaptırımlara rağmen istikrarlı mali sonuçlar elde etmeyi başardığına işaret edilen açıklamada, Rosneft'in yılın 9 ayındaki net karının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 düşerek 591 milyar ruble seviyesine gerilediği, faiz, vergi ve amortisman öncesi karının ise yüzde 21,8 artarak 2 trilyon rubleye çıktığı bildirildi.

Açıklamada, söz konusu dönemde, şirketin Almanya'daki varlıklarına el konulması nedeniyle Rosneft'in 56 milyar ruble kayba uğradığı kaydedildi.

Zihinsel olarak güçlü insanların 7 özelliğiDirençli insanlar yaşadıkları sorunların ardından nasıl bu kadar iyi toparlanır? İşte aşağıdaki özellikleri sergileyerek…

 

Yorumlar
Kalan Karakter 800

Moneye 7/24 Her An Seninle!

Yaptığın harcama istek miydi yoksa ihtiyaç mıydı? Peki kendine koyduğun “ev” ya da “araba” hedefinde yolun neresindesin? Bu ay ne kadar para harcadın? Sor, Moneye sana söylesin.

Google Play App Store